logo

Sır Yazardan ‘Sırların Ve Gölgelerin’ Romanı: Sır ve Gölge

Sır Yazardan ‘Sırların Ve Gölgelerin’ Romanı: Sır ve Gölge

Yaşamın sırları ve gölgeleri arasında kendini gerçekleştirmeye çalışan kadınların birbirine değen yaşamlarını konu alan sır yazar “Burla Hatun”un  “Sır ve Gölge” adlı roman yayımlandı.

Yaşamın sırları ve gölgeleri arasında kendini gerçekleştirmeye çalışan kadınların birbirine değen yaşamlarını konu alan “Sır ve Gölge” adlı roman, Tara Kitap etiketiyle yayımlandı. Romanı, kendine seçtiği “Burla Hatun” adıyla yayımlanan yazarın kimliği de bir sır.

İsmin değiştiğinde geçmişin de değişir mi? Anne olmak, artık kendin olamayacağın anlamına mı gelir? Dostluk bittiğinde yerine ne geçer? Aşk mı daha güçlü bir duygudur, hayranlık mı? Romanda tüm bu soruların cevabını arayan kadın kahramanları yaratırken yazara ilham olan “Burla Hatun”, aynı zamanda yazarın kendine seçtiği isim.

Dede Korkut hikâyelerinde, halk öykülerinde ve masallarındaki efsanevi kadın cengaverin adı olan, “savaşçı kadın” motifini simgeleyen, yanında kırk kızdan oluşan savaşçıları bulunan Burla, romandaki kadın karakterlerle de örtüşüyor. Bu coğrafyada yaşayan tüm hemcinslerinin “Burla” karakterinde olduğuna inandığından ve kadın dayanışması ruhunu beslemek için kitabını da bu isimle yayımlamak istemiş yazar.

Kitaptaki kadın kahramanlar, aşkın ve var olma mücadelesinin kalbinde kimi kez geçmişten gelen korkularına rağmen, kimi kez iş dünyasının rekabet dolu temposunda, bazen de “yazının” sağaltıcı ve büyülü yolunda ilerleyerek buluyorlar kendilerini ve birbirlerini.

Sır ve Gölge, okuruna her bölümde başka bir bakış açısı sunan, kahramanlarının görünen yaşamlarının ardındaki asıl dünyayı ustalıkla aydınlatan bir ilk roman.

Kitap Adı: Sır ve Gölge

Yazar: Burla Hatun

Yayınevi: Tara Kitap

Ebat: 13,5 x 21 cm

Sayfa Sayısı: 189

İlk Baskı Yılı: 2021

itvhaber

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ