logo

Son Dakika Eyüpsulatan CHP’ye Saldırı: Yaralılar Var

Akşam saatlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanlığı’na bir gurup tarafından saldırı yapıldı. Yaralılar var.

Recep Kenan/itvhaber.com

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu ve İlçe Başkanı Sinan Akçiçek CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığı’na gelerek yaşanan gelişmeler hakkında bilgi alıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanlığı’na akşam saatlerinde saldırı düzenlendi. Saldırıda ilçe başkanı Sinan Akçiçek , ilçe yöneticisi Nuri Telek ve meclis üyesi Ali haydar İşkar yaralandığı ve yaralıların hastaneye kaldırıldığı yönünde bilgiler geliyor.

Bir gurup tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen saldırının, kim yada kimler tarafından yapıldığı ve hangi amaçla yapıldığı henüz bilinmiyor.

CHP İstanbul İl Başkan Dr.Canan Kaftancıoğlu ve CHP bölge Milletvekili Yüksel Mansur Kılıç yaptıkları ilk açıklamada, “Bu saldırıları bizi yıldıramayacak, yolumuza daha azimle ve kararlılıkla devam edeceğiz” ifadelerine yer verdiler.

Edinilen bilgiye göre, ilçe binasına gelen bir grup, henüz bilinmeyen bir nedenle CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek’in de aralarında olduğu CHP’liler ile tartıştı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Çıkan kavgada İlçe Başkanı Sinan Akçiçek, Nuri Telek ve Ali Haydar İskar isimli üç partili yaralandı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Olay yerine gelen CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gazetecilere kısa bir açıklama yaparak, “Bizde durumu anlamaya çalışıyoruz. Güvenlik güçleri durumu netleştirip bize bilgi verdikten sonra anlamış olacağız. Bu akşam ilçe binamıza bir saldırı oldu. Silah kullanıldığı yönünde en azından bende bir bilgi yok. İlçe başkanımız ve yöneticilerimiz kaba kuvvetle darp edilmişler. Şimdi yaralanan yöneticilerimiz ve ilçe başkanımızı hastaneye gönderdik. Hayati tehlikeleri yok. Vücutlarının belirli bölgelerinde yaralanmalar var. Toplam 3 kişi. Silahla yaralanma yok. Yaralılarımız kaba kuvvet darp nedeniyle yaralılar” dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
1346 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ