logo

Suriye İdlib’den Acı Haber: 4 Şehit, 1’i Ağır 9 Yaralı

Suriye İdlib’den Acı Haber: 4 Şehit, 1’i Ağır 9 Yaralı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye İdlib’de rejim unsurlarınca yapılan yoğun topçu atışında, 4 askerin şehit olduğunu, biri ağır 9 askerin de yaralandığını açıkladı.

Suriye’nin kuzeybatısında yer alan İdlib’den gelen acı haberde 4 askerin şehit olduğunu, biri ağır 9 askerin de yaralandığı geldi.

Suriye’nin kuzeybatısında yer alan İdlib’den acı haber geldi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bölgedeki çatışmaların önlenmesi için göreve gönderilen Mehmetçiklerimizin rejim güçleri tarafından top atışlarıyla vurulduğu belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; “İdlib’de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, bulunacakları yerler önceden koordine edilmesine rağmen Rejim unsurları tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1’i ağır 9 silah arkadaşımız yaralanmıştır.” İfadesi yer aldı.

Açıklamada, “Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir.” Denildi.

Bakanlık açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
“Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.” 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ