logo

TAMER SEMERCİ ‘BİZ BURAYI İYİ GÖTÜRÜYORUZ’

Eksiklerini gidererek başarılı bir dönem geçireceklerini, takım ruhuyla hareket ettiklerini söyleyen MSKM İdari Koordinatörü Tamer Semerci, “Biz burayı iyi götürüyoruz” dedi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Recep Kenan aracılığıyla itvhaber.com’a verdiği röportajda takım ruhu içinde hareketle, “birlikte ne yapabiliriz” tartışmasını yaparak, birlikte karar alıp, birlikte uyguladıkları bir ortam oluşturmaya çalıştıklarını kaydeden MSKM (Mustafa Saffet Kültür Merkezi) İdari Koordinatörü Tamer Semerci, “Ortada bir gerçek var; biz burayı iyi götürüyoruz” dedi.

EKSİKLERİMİZİ GİDEREREK DAHA BAŞARILI BİR DÖNEM GEÇİRECEĞİZ

Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM)’nin açıldığı ilk senenin deneme süreci olduğuna işaret eden, eksikliklerinin de olduğunu kabul eden Tamer Semerci, MSKM’deki yapılan çalışmaları ve gelecekle ilgili programları ile ilgili değerlendirmelerini aktardığı itvhaber.com’daki röportajında, “Bu sene bu eksiklerimizi gidererek daha başarılı bir dönem geçireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

MSKM’DEKİ HİZMETTE SAYGI TEMEL İLKEMİZ

Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde idari görevli olarak 30’a yakın temizlik olmak üzere 80 personelle hizmet verdiklerini kaydeden Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM) İdari Koordinatörü Tamer Semerci merkeze gelen insanların geldikleri yerde temiz bir ortam içerisinde olması, kendilerine değer verildiğini görmesi gerektiği inancıyla hareket ettiklerini vurgulayarak, “İnsanların iyi şeylere layık olduğu inancını taşıyoruz. O nedenle temizlikten karşılama ve organizasyon ekibine kadar herkes birbirine saygılı olmak zorunda. Saygı temel ilkemiz. Bu ilkelerle MSKM’de hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.

HERKES NE YAPACAĞININ BİLİNCİNDE

MSKM’de 11 bin metrekare alanda hizmet verildiğini, idari koordinatör olarak sorumluluğun kendisinde olduğunun bilindiğini vurgulayan Tamer Semerci, bütün arkadaşlarının sorumluklarının bilincinde olduklarını, bu bilinçle çalışan uyumlu bir ekiple Ataşehirlilere hizmet verdiklerini kaydederek, “MSKM’nin her metre karesinde bir etkinlik var. Bu etkinliklerde ortaya çıkan karmaşalıkları ortadan kaldırmak bizim görevimiz. Bu anlamda, çalışanlarımızla iyi bir diyalog içerisindeyiz. Herkes ne yapacağının bilincinde… Kapıdan girdikten sonra, son noktaya çıkana kadar güler yüzü, ilgi ve alakayı hiç eksik etmiyoruz.  Sonuçta MSKM’ye üst düzey bürokratından sanatçısına kadar insanlar geliyor. Onları ağırlamak için işimizi birinci sınıf bir hizmet anlayışıyla yapıyoruz. Belki burada İdari Koordinatör olarak sorumlu gözükebilirim ama bütün arkadaşlarım sorumlulukları içerisinde görevlerini yapıyorlar zaten” ifadelerini kullandı.

SANAT YÖNETMENİ OBEN ÖZKAL’LA BİRLİKTE KOORDİNELİ YÜRÜTÜYORUZ

Semerci, “Buradaki işi Teknik Koordinatör MSKM Sanat Yönetmeni Oben Özkal’la birlikte koordineli bir şekilde yürütüyoruz. Gelen insanların kalitesi yüksek olunca arkadaşlarında çalışma şevki alabildiğine artıyor” dedi.

HAFTANIN 7 GÜNÜ SAAT 09.30’DAN 23.00’A KADAR HİZMET VERİYORUZ

Haftanın 7 günü saat 09.30’da işe başlayıp akşam programların durumuna göre saat 23.00’a kadar hizmet verdiklerinin altını çizen Tamer Semerci, çalışanların bu koşulları bildiğini kaydederek, “Arkadaşlarımız özverili bir şekilde vardiyalarını tamamlıyorlar. Buradaki çalışanların diğer birimlerden farkı; buradaki durumu bilerek çalışmalarıdır. Bu anlamda herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmıyoruz. Sizlerde görüyorsunuz, en ufak ayrıntıya, yerlere kadar temizliğe önem veriyoruz.  En ufak bir döküntüde bile ekibin müdahale edip temizlediği ortam oluşturuyoruz.  Bu konularda, gelen insanların ve başkanımın da takdir ettiği, bize teşekkür ettiği için çok mutluyuz. Bunu da hak ettiğimizi düşünüyorum” dedi.

ANA CADDEDEYİZ, OTO PARK SORUNUMUZ ÇOK ÖNEMLİ

Mustafa Saffet Merkezi (MSKM)’nin oto park sorununun çok önemli olduğuna dikkat çeken, ana cadde oldukları için park sorunları yaşandığını kaydeden MSKM İdari Koordinatörü Tamer Semerci, bu sorunun bölgenin imarı ile ilgili olduğunu, yeni imarla, yolların yapımında sorun giderileceğini umduklarını ifade ederek, “Bütün çalışanlarımızla, genel anlamıyla özveriyle sanatın içinde olmaktan, mutluyuz, huzurluyuz. Bunu da işi bilen arkadaşlarla çalışıyor olmaya borçluyuz.  Sanatın yönünü onlar hazırlıyor bizde onlara hizmet ve lojistik destek vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

YÜZDE YÜZ MEMNUNİYETİ HEDEFLİYORUZ

MSKM’ye gelerek hizmet alanların yüzde 95’inin teşekkür ederek ayrıldıklarını, ön yargı ile gelenlerin bile teşekkürle ayrıldığını kaydeden Tamer Semerci, herkesi memnun etmenin de mümkün olmadığının altını çizerek, yine de yüzde yüz memnuniyeti hedeflediklerini vurgulayarak, “Ön yargı ile geldiklerini anladığımız zaman; onlara, sakin bir şekilde konumumuzu ve şartlarımızı anlatıyoruz. Verdiğimiz hizmetleri gördüklerinde; ön yargıdan kurtularak, teşekkür ederek çıkıyorlar.  Tabi ki herkesi memnun etmek mümkün değil. Planlamadan kaynaklı bazı sıkıntılar özellikle kayıt dönemlerinde yaşıyoruz. Şartlardan dolayı kayıtların hepsini bir araya toplamak zorunda kaldık. Talepler oldukça yoğundu. O talepleri karşılarken çocuğunu sanatın bir dalına kaydetmek isteyen ailelerin belli ölçülerde çıkışları oluyor. Aceleci davranışlardan dolayı bu sıkıntılar yaşanıyor ama işlemleri bitince de yaptıklarından pişmanlık duyduklarını ifade ederek gidiyorlar. Mustafa Saffet Merkezi (MSKM) ile ilgili bize gelen her şikâyeti en ince teferruatına kadar inceleyerek, çözüm bulma gayreti gösteriyoruz. Yapılacak eleştirilerin bizi daha doğruya götüreceğine inandığımız için her şikâyeti yazılı alıyoruz. Üst makamlara da iletiyoruz ve muhakkak geri dönüşü yapıyoruz” ifadelerinde bulundu.

BİZ BURAYI İYİ GÖTÜRÜYORUZ

İdari yönetici olarak MSKM’yi emekle karşılığını aldıkları, ekmeklerini kazandıkları yer olarak gördüklerini ifade eden Tamer Semerci, her şeyden evvelde saygı duymamız ve bir aile ortamı oluşturmalarının gerektiğine inanarak ve bu prensiple hareket etiğini kaydederek, sözlerini “Bir takım ruhu içinde hareketle, “birlikte ne yapabiliriz” tartışmasını yaparak, gelen her öneriyi kendi içimizde değerlendirerek, ‘ben söyledim’ değil; birlikte karar alıp, birlikte uyguladığımız bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Ne kadar başardığımızı bilemiyorum ama ortada bir gerçek var; biz burayı iyi götürüyoruz.  Bütün bunları yapabilmenin koşulu, bize güvenerek bizleri burada görevlendiren başta; Belediye Başkanım Battal İlgezdi ve Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Volkan Aslan müdürüm sayesinde oluşuyor. O’nlar yetki ve sorumluluğu verdiler, bizde elimizden geleni yapıyoruz. Başarılı olmak için alt yapısı olan ve işi bilenlerle çalışmak gerekiyor” şeklinde tamamladı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1668 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

TAMER SEMERCİ ‘BİZ BURAYI İYİ GÖTÜRÜYORUZ’” için 2 Yorum

 1. recep : diyor ki:

  TAMER SEMERCİ ‘BİZ BURAYI İYİ GÖTÜRÜYORUZ’
  https://www.itvhaber.com/tamer-semerci-biz-burayi-iyi-goturuyoruz.html#.WcQcwf5QPh0.twitter
  #TakımRuhu #MSKM #İdariKoordinatör #TamerSemerci #BizBurayıİyiGötürüyoruz #MustafaSaffet #KültürMerkezi #Battalİlgezdi #VolkanArslan #AtaşehirBelediyesi #itvhaber

 2. recep : diyor ki:

  TAMER SEMERCİ ‘BİZ BURAYI İYİ GÖTÜRÜYORUZ’
  https://www.itvhaber.com/tamer-semerci-biz-burayi-iyi-goturuyoruz.html#.WcQcwf5QPh0.twitter
  #TakımRuhu #MSKM #İdariKoordinatör #TamerSemerci #BizBurayıİyiGötürüyoruz #MustafaSaffet #KültürMerkezi #Battalİlgezdi #VolkanAslan #AtaşehirBelediyesi #itvhaber