logo

TEMİZ BİR ATAŞEHİR İÇİN KAPIDA BİLGİLENDİRME

atasehir_temiz_bilgi (1)Ataşehir Belediyesi ile ÇEVKO Vakfı tarafından başlatılan “Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi” kapsamında ziyaret ettiği vatandaşları kapısında bilgilendiriyor.

Temiz Bir Ataşehir İçin Kapı Kapı Bilgilendirme

Ataşehir Belediyesi geri dönüşüm çalışmaları için ev ev, kapı kapı dolaşıyor.

Ataşehir Belediyesi ile ÇEVKO Vakfı tarafından başlatılan “Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi” devam ediyor.

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile ÇEVKO Vakfı ekipleri tarafından ambalaj atıkları yönetim planı dahilinde ambalaj atıklarının kaynağında ayrı ayrı toplanması ile ilgili olarak kapı kapı dolaşılarak vatandaşlara bilgilendirme çalışması yapılıyor.

atasehir_temiz_bilgi (3)

Yapılan çalışmalarda ekiplerce Ataşehir’deki ev ve işyerleri ziyaret edilerek vatandaşlara kağıt, kompozit, cam, plastik ve metal gibi ambalaj atıklarının çevreye verdiği zararlar anlatılıyor.

Bu atıkların geri dönüşüme gönderilmesinin yararlarına ilişkin bilgiler içeren broşürlerin de verildiği vatandaşlara, geri dönüşüm poşetleri bırakılıyor. Periyodik olarak ev ve işyerlerinden toplanan ambalaj atıkları da geri dönüşümün sağlanması için ilgili lisanslı firmaya teslim ediliyor.

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile ÇEVKO Vakfı ekipleri tarafından proje kapsamında Esatpaşa, Fetih, Aşık Veysel ve Örnek mahallelerinde toplam 27 bin 754 ev ve işyerine ulaşılarak bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirilecek.

atasehir_temiz_bilgi (4)

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
821 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

TEMİZ BİR ATAŞEHİR İÇİN KAPIDA BİLGİLENDİRME” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  TEMİZ BİR ATAŞEHİR İÇİN KAPIDA BİLGİLENDİRME |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=80766
  #AtaşehirBelediyesi #ÇEVKOVakfı #itvhaber #GeriKazanımProjesi #Ataşehir #ÇevreKoruma #ÇevreKontrol #AmbalajAtığı #Atık #KapıdaBilgilendirme