logo

Terör Örgütü Propagandası Yapan 78 Kişiye Yasal İşlem

Terör Örgütü Propagandası Yapan 78 Kişiye Yasal İşlem

Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medya platformları ve muhtelif internet siteleri üzerinde yapılan araştırmada terör örgütü propagandası yaptığı görülen 78 kişi hakkında işlem yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada; “Barış Pınarı Harekatı üzerinden ülkemiz aleyhinde kara propaganda yaparak halkı kin ve nefrete tahrik eden, güvenlik güçlerimizin itibarını zedelemek maksadıyla kaynaksız ve yalan paylaşımlarda bulunan, terör örgütü propagandası yaptığı görülen 78 şahıs ile ilgili gerekli yasal işlemlere başlanılmıştır.” İfadelerine yer verdi.

Barış Pınarı Harekatı Üzerinden Yapılan Olumsuz Paylaşımlar Hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü 09.10.2019 Tarihli Basın Açıklaması:

“Bazı sosyal medya platformları ve muhtelif internet siteleri üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda Barış Pınarı Harekatı üzerinden halkı kin ve nefrete tahrik eden paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu paylaşımlara ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur;

09.10.2019 tarihi itibari ile başlamış bulunan Barış Pınarı Harekatı üzerinden ülkemiz aleyhinde kara propaganda yaparak halkı kin ve nefrete tahrik eden, güvenlik güçlerimizin itibarını zedelemek maksadıyla kaynaksız ve yalan paylaşımlarda bulunan, terör örgütü propagandası yaptığı görülen 78 şahıs ile ilgili gerekli yasal işlemlere başlanılmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ