logo

Teröristlerden Silopi’de Tuzak 4 Polis Şehit

Teröristlerden Silopi’de Tuzak 4 Polis Şehit

silopi_tuzak_teror_polis_sehitŞırnak’ın Silopi’de teröristlerin yola tuzakladığı mayın patlatıldı. Zırhlı araçta bulunan 4 polis şehit oldu. Şehitlerden Mustafa Yahya Mertcan’ın Çankırılı olduğu öğrenildi.

Silopi’de teröristlerin yola tuzakladığı mayın patladı. Patlamada araçta bulunan 4 polis şehit oldu, bir polis de yaralandı. Şehit olan polislerden Yahya Mertcan’ın annesinin Çankırılı olduğu öğrenildi.

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde 1 polisin şehit olduğu, 3 kişinin hayatını kaybettiği Başak Mahallesi’ndeki olayların ardından, bugün mahalleye giden zırhlı polis aracının geçişi sırasında teröristlerin yola tuzakladığı mayın patladı. Patlamada araçta bulunan 4 polis şehit oldu, bir polis de yaralandı. Şehit olan polislerden Yahya Mertcan’ın Çankırılı olduğu öğrenildi.

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde geçen cuma günü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerinin güvenlik güçlerinin girişini engellemek için kazdığı hendekleri kapatmak için gittiği Başak ve Barbaros Mahallesi’nde polislere ateş açılmasıyla çıkan olaylarda, polis memuru Muhammet Onur Demir şehit olurken; Hamdi Ulaş, Kamuran Bilin ve Hıdır Tamboğa yaşamını yitirmişti.

Olayların ardından bu sabah saatlerinde Başak Mahallesi’ne giden polis ekibine bombalı tuzak kuruldu. Polis zırhlı aracının geçişi sırasında yola tuzaklanan mayın PKK’lılarca patlatıldı.

Patlamada araçta bulunan 4 polis memuru ağır yaralandı. Yaralı polis memurları kaldırıldıkları Silopi Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahaleye karşın şehit oldu.

Olayın ardından polis ekipleri teröristlerin yakalanması için mahallede geniş çaplı operasyon başlattı.

sehit-polisler

ŞEHİT POLİSLERİN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Sabah saat 09.00 sıralarında yola döşenen uzaktan kumandalı mayının patlaması neticesinde Özel Harekat polisi olduğu belirlenen Elazığ nüfusuna kayıtlı Resul Kayaoğlu (29), Aydın nüfusuna kayıtlı Şahin Polat (22), Yozgat nüfusuna kayıtlı Savaş Akyol (22) ve henüz memleketi öğrenilemeyen Mustafa Yahya Mertcan (24) şehit oldu. Saldırıda polislerin içinde bulunduğu araç parçalanarak kullanılmaz hale geldi.

ŞEHİT POLİS MERTCAN ÇANKIRILI

Silopi’de bölücü terör örgütü mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı mayının patlaması sonucunda şehit olan Mustafa Yahya Mertcan’ın Çankırı Eldivan İlçesi nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi.

Erzincan Kemaliye nüfusuna kayıtlı ve bekar olan Şehit özel harekat polisi M. Yahya Mertcan’ın Ankara’da ikamet ettiği, annesinin Çankırılı olması dolayısıyla Çankırı Eldivan’da toprağa verileceği belirtildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ