logo

‘The Duke Of Edinburgh’s Türkiye’ Ödül Töreni Düzenlendi

The Duke of Edinburgh’s adına TİKAV tarafından Türkiye’de düzenlenen, gençlerde sosyal sorumluluk bilinci oluşturma ve bireyin kendini geliştirmesini amaçlayan “Gümüş Ödül” programı tamamlandı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Gençlerde sosyal sorumluluk bilinci oluşturma ve bireyin kendini geliştirmesi amacı ile The Duke of Edinburgh’s International Award adına TİKAV tarafından Türkiye’de uygulanan “Ödül Programı” töreni Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Salonu’nda düzenlendi.

Gönüllü Ödül Lideri ve Süpervisör Hakan Külah’ın öncülüğünde Ataşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen The Duke of Edinburgh’s International Award adına TİKAV tarafından Türkiye’de uygulanan “Gümüş Ödül Programı” töreninde,  Ataşehir Belediye Başkan Vekili ve aynı zamanda Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Sadi Özata ve The Duke Of Edinburgh’s İnternational Award – Türkiye Başkanı Sultan Yılmaz ile birlikte; Belediye  birim görevlileri, Of Edinburgh’s İnternational Award – Türkiye Ödül Programı organizasyonu yetkilileri, Ödül Lideri ve Süpervisörle ile ödül programına katılan öğrenciler yer aldılar.

Öndül törenindeyiz.

Recep Kenan paylaştı: 13 Aralık 2017 Çarşamba

YARATICI VE ELEŞTİREL DÜŞÜNCELERİNİ GELİŞTİRİP, YENİ UFUKLAR AÇIYOR

14 ile 24 yaşları arasındaki tüm gençlerin katılabileceği kişisel gelişim programı olan “The Duke of Edinburgh’s International Award Türkiye Ödül Programı”, yaratıcı ve eleştirel düşüncelerini geliştiren gençlere buna bağlı olarak yeni ufuklar ve farklı bakış açıları kazandırıyor.

TOPLUMSAL HİZMET, FİZİKSEL GELİŞİM, BECERİ GELİŞTİRME, MACERA VE KEŞİF

Sağlıklı yaşam tarzları ve beden sağlığının desteklendiği programlarla iş hayatı becerileri öğrenen katılımcı gençler,  öz-yönetim, kendini tanıma ve duygusal gelişim ile birlikte toplumsal sorumluluklarının farkında olmalarının önü açılıyor.  Gönüllülük ruhuyla, öğrencilerin Toplumsal Hizmet, Fiziksel Gelişim, Beceri Geliştirme, Macera ve Keşif alanlarında setçileri dallarda gerçekleşen programda yeni insanlarla tanışma ve ilişkileri güçlendirme yönünde gelişmeler de yaşayan gençlerin; motivasyon, kendine güven, girişkenlik, zamanını planlayabilme becerilerinde de gelişmeler kaydediliyor.

ŞÜKRETMESİNİ BİLMEYEN, İNSANA TEŞEKKÜR ETMEYEN İNSAN, İNSAN DEĞİLDİR

Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunması ile başlayan “The Duke of Edinburgh’s International Award Türkiye Ödül Programı” açılışında konuşan The Duke Of Edinburgh’s İnternational Award – Türkiye Başkanı Sultan Yılmaz, ödül törenlerinde teşekküre önem verdiğinin altını çizip Ataşehir Belediye Başkanlığı, , “Allah’a şükretmesini bilmeyen, insana teşekkür etmeyen insan, insan değildir. Ataşehir Belediye Başkanlığı’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biz bir ilk yaşıyoruz. İlk deva bir Belediye salonunda tören yapıyoruz. Genellikle okullarda, elçilikte, Başkonsololslukta yaparız. Bağımsız Ödül Lider Sayın Hakan Külah bu programı organize etti. Hem Belediyemize hem de Hakan Külah’a çok teşekkür ediyorum. Kültür Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. The Duke Of Edinburgh’s Ödül programını Türkiye’ye getiren ve yaşamasını sağlayan AKFEN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hamdi Akın’a teşekkür ediyorum. Finansal anlamda desteklenemese nu programın yaşaması mümkün değildir. Programa katılan okulların yönetimlerine çok teşekkür ediyorum. Gönüllü Ödül Liderleri ve Süpervisörlerimize teşekkür ediyorum. Sizlerle aynı yolda yürümekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. İnsanın en son emek verdiği şey kendisini geliştirmektir. Kendisin geliştirmek için programımıza katılan katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SADİ ÖZATA VE SULTAN YILMAZ TEŞEKKÜR BELGESİ VERDİ

The Duke Of Edinburgh’s İnternational Award – Türkiye Başkanı Sultan Yılmaz’ın konuşması sonrasında “The Duke of Edinburgh’s International Award Türkiye Ödül Programı”na katılan Gönüllü Ödül Liderleri ve Süpervisörlere teşekkür belgeleri The Duke of Edinburgh’s International Award Türkiye Başkan Sultan Yılmaz ile Ataşehir Belediye Başkan Vekili ve Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Sadi Özata tarafından verildi.

KARŞILIĞI OLMADAN, GÖNÜLDEN, İSTEYEREK YAPMAK ÇOK DAHA DEĞERLİ

“The Duke of Edinburgh’s International Award Türkiye Gümüş Ödül Programı” töreninde konuşan Ataşehir Belediye Başkan Vekili ve Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Sadi Özata, katılımcıları şahsı ve Belediye Başkanı Battal İlgezdi adına selamlayarak, “Edinburg Dükü Ödül töreninin çalışmanın, eğitim ve başarının tamamlanması ile verilen ödül, kolay alınan bir ödül değildir. Gönüllü olarak katılındığından dolayı ayrı bir önemi vardır. Karşılığı olmadan, gönülden, isteyerek yapmak çok daha değerlidir. Ödüle layık görülen ve ödüllendirilen tüm kardeşlerimizi kutluyorum. Gençliğe ve insana yapılan yatırım en verimli ve en değerli yatırımdır. Sanayi, iktisadi ve ekonomik alanda bir çok şeye sahip olabilirsiniz. Onu kullanacak insan kaynağını oluşturamazsanız, hiç birinin ehemmiyeti kalmaz. Atatürk’ün emanet ettiği memleketi muasır medeniyete taşıyacak bu gençlerdir. Programın bu gençlerle yapılmasından dolayı sizlere ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler de Belediye olarak eğitim, kültür ve sportif alanda binlerce çocuğumuza hizmet vermekteyiz. Onları geleceğe hazırlamak için gayret serf ediyoruz. Onlar yetişecek ki biz bu topraklarda rahat, barış ve huzur içerisinde bir yaşam sürelim” dedi.

“DOĞAL ORTAMDA YAŞAMLARINI SÜRDÜRMEYİ ÖĞRENİYORLAR”

“The Duke of Edinburgh’s International Award Türkiye Gümüş Ödül Programı”nın 14 – 24  yaş arası öğrencilerin katıldığı program olduğunu kaydeden Gönüllü Ödül Lideri ve Süpervisör Hakan Külah, hem Türkiye’de hem de dünyada düzenlenen programlarla gençlerde farkındalık oluşturmak amacıyla; yaptıkları toplum hizmeti faaliyeti ile kendilerinden farklı insanların yaşam tarzlarını görüp kültürlerini tanıdıklarına işaret ederek; “Hayvan barınağına giderek hayvanları tanıyor, iletişim kurmayı öğreniyorlar. Becerilerini geliştiriyorlar. 2 yada 3 günlük kamplarda kendi ekipmanlarını, yemeklerini sırtlarında taşıyorlar. 10 km. yürüyorlar. Harita ve pusula ile yön bulmayı öğreniyorlar. Doğal ortamda yaşamlarını sürdürmeyi öğreniyorlar” diye konuştu.

KATILIMCI ÖĞRENCİLERE SERTİFİKA VERİLDİ

“The Duke of Edinburgh’s International Award Türkiye Gümüş Ödül Programı” törenini, programa katılan okul yada guruplar adına birer öğrencinin duygu ve düşüncelerini dile getirdiği konuşma sonrasında Ataşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü görevlileri ve organizasyon yetkililerinin katılımcılara sertifikalarını takdim etmeleri sonrasında verilen kokteyl ile sona erdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
1575 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

‘The Duke Of Edinburgh’s Türkiye’ Ödül Töreni Düzenlendi” için 9 Yorum

 1. Selçuk Cagkar : diyor ki:

  Çok güzel proje tabrik ediyorum tüm emeği gecenleri

 2. Ebru Gozen : diyor ki:

  Sanane bir geceydii emegi gecen herkese sonsuz tesekkurler..tabikii gencleeimiz icin inanilmaz tecrube oldu bu programin icerisinde olan bir alie oldugumuz icin cok sansliyiz..basta liderimiz Hakan Kukah bey i ve kizim Zehrayi ve Manevi kizim Selen i ve tum gencleri tekrar tebrik ediyorum ..

 3. Ertuğrul UGUR : diyor ki:

  Muhteşem tablo…tum gençleri kutlarım…

 4. Nevin sarıysr : diyor ki:

  Gençlerin böylesine güzel uğraşlarla hayatı tanımalarına ve kendilerinde farkındalık yaratmış olmalaıını kendi ağızlarından keyifle izledim, dinledim hepsini gönülden kutluyorum. Emeği geçenlere ve bizim öcülüğümüzü yapan bu güzel programla tanışmamıza vesike olan hakan külah beye ayruca teşekkürler

 5. Nihal Polat : diyor ki:

  Gönüllülük esasına dayanan bu güzel projede emeği geçen tüm güzel insanlara ve onların emeğini boşa çıkarmayan başarılı gençlerimize gönülden tebrikler 👏👏👏

 6. Müthiş bir proje,başta lideriniz Hakan Külah olmak üzere emeği gecen herkesi ve duyarlı gencleri canıgönulden tebrik ediyorum.sevgiler

 7. Nihal Başarır : diyor ki:

  Günümüz insanının ihtiyacı doğa ile barışık yaşamak. Bunu gençlere aşılayan bu proje uygulayıcılarını tebrik ediyorum. Başarılarınız daim olsun.

 8. Aysun Tetik : diyor ki:

  Çok güzel bir proje emeği geçen herkesi tebrik ediyorum👏👏👏

 9. Hakan Külah : diyor ki:

  14-24 yaş arasındaki gençlerimizin katıldığı; beceri geliştirme, fiziksel gelişim ve toplum hizmetini her hafta düzenli olarak yaptıkları; Eskişehir de sırt çantası, çadır, ⛺️ uyku tulumu, mat, yiyecek ve giyeceklerinin olduğu çantaları ile her gün 10 km yürüdükleri ve gece konakladıkları bir proje. Ve işin kalbinde gençlerimiz var. Öncelikle gençlerimizi, bu imkan ve destekleri sağlayan derneğimizi ve başkanımız Sayın Sultan Yılmaz hanımefendiyi ve gümüş ödül törenine destek olan Ataşehir belediyesini ve emeği olan herkesi ama herkesi canı gönülden kutluyor ve çok çok teşekkür ediyorum. Çünkü işin uçunda gençlerimiz var. Sevgi ile…