logo

TKP Kadıköy Sürprizi, ‘Fatih Mehmet Maçoğlu Kadıköy Başkan Adayı’

TKP Kadıköy Sürprizi, ‘Fatih Mehmet Maçoğlu Kadıköy Başkan Adayı’

Türkiye’nin ilk TKP’li Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, 31 Mart’taki yerel seçimlerde İstanbul Kadıköy’den Türkiye Komünist Partisi başkan adayı oluyor.

Recep Kenan / itvhaber.com

TKP‘li Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, 31 Mart’taki yerel seçimlerde İstanbul Kadıköy’den Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) Kadıköy belediye başkan adayı olacağı açıklandı.

2 dönemdir Tunceli Belediyesi Başkanı olarak görevine devam eden TKP’li Fatih Mehmet Maçoğlu’nun, bu defa Kadıköy’den aday olacağı duyuruldu.

TKP’li Fatih Maçoğlu haberi, “TKP çatısı altında 31 Mart seçimlerinde Kadıköy’den aday olacağım. Beni aday olarak gösteren tüm sosyalist güçlere, partilere teşekkür ediyorum.” sözleriyle duyurdu.

KADIKÖY’DEN TKP’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

2014 yerel seçimlerinde Tunceli’nin Ovacık ilçesinde belediye başkanı seçilen, ardından 2019’daki yerel seçimlerde Tunceli Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde İstanbul Kadıköy’den TKP’nin belediye başkan adayı olacak.

“KENDİMİZE GÜVENİYORUZ”

Fatih Mehmet Maçoğlu, yaptığı açıklamada, “Kararı kurumum az önce kesinleştirdi. Toplantılar yapılıyordu. Sol sosyalist kurumların içinde yer aldığı yaklaşık 20 kurum ve siyasi partinin ortak adayı olarak TKP çatısı altında 31 Mart seçimlerinde Kadıköy’den aday olacağım. Beni aday olarak gösteren tüm sosyalist güçlere, partilere teşekkür ediyorum. Kendimize güveniyoruz, kazanacağız” dedi.

TKP “DEĞERLENDİRME SÜRECİ DEVAM EDİYOR”

“Kadıköy” ve “Maçoğlu” İle İlgili TKP açıklaması: “Değerlendirme süreci devam ediyor.”

Açıklamada, Fatih Mehmet Maçoğlu’nu Türkiye’nin her yerinde büyük bir heyecanla ve “Komünist Başkan” yakıştırmasıyla başarısını olumladığına dikkat çekilerek, bu ilgi ve heyacanın 2024 yerel seçimlerinde daha ileri noktalara taşınması için değerlendirme süreci içine girildiği kaydedildi.

Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun Fatih Mehmet Maçoğlu’nu Kadıköy Belediye Başkan adayı olarak duyurmasının ardından TKP’den yapılan açıklamada, “Kadıköy, TKP’nin bu bağlamda gündeminde olan bir ilçe değildi. Kadıköy’de yıllara dayanan bir çalışmanın ürünü güçlü bir örgüte sahip olmakla birlikte partimiz sayın Maçoğlu’nun İstanbul ya da İzmir’de başka ilçelerde aday olması gerektiği düşüncesiyle hareket etti. Kuşkusuz sayın Maçoğlu ve SMF’nin bu konudaki tercihlerine saygı duyuyoruz” ifadeleri yer aldı.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ