logo

Tokat İli Sulusaray Merkezli Deprem Komşu İllerde de Hissedildi

Tokat İli Sulusaray Merkezli Deprem Komşu İllerde de Hissedildi

Tokat ili Sulusaray ilçesinde saat 18.11’de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki #deprem yoğun bir şekilde hissedildiği komşu illerde korkuya yol açtı.

Recep Kenan / itvhaber.com

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamada, Yozgat ilinde 2 katlı bir ev ile Tokat ili Sulusaray ilçesinde 5 ahırın depremden etkilendiği bilgisi paylaşıldı.

Bölgeden gelen haberlerde eski tip kerpiç ve yığma binalarda hasar olduğu, oluşan hasarın tespiti için çalışmaların başladığı kaydediliyor.

Tokat İli Sulusaray Merkezli Deprem ile ilgili İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;
 “Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde saat 18.11’de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki #deprem Tokat, Samsun, Yozgat, Çankırı ve Çorum illerimizde yoğun bir şekilde hissedilmiştir.

An itibarıyla; Yozgat ilimizde 2 katlı bir ev ile Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde 5 ahırın etkilendiğine dair ihbarlar alınmış olup; ekiplerimizin saha tarama çalışmaları devam etmektedir.

Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Gelişmeleri takip ediyoruz.”

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ