logo

Topbaş’a, Yenisahra’daki İmar Sözünü Hatırlatalım

Topbaş’a, Yenisahra’daki İmar Sözünü Hatırlatalım

chp_suleyman_karadag-Gündem dışı söz alarak Ataşehir Belediye Meclisi’nde konuşan CHP’li üye Karadağ, Yenisahra’nın imarını Ak Partili üyelerle birlikte İBB Başkanına sormayı önerdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İsmail Levent’e cevaben yaptığı konuşmada başta Levent olmak üzere Ak Partili Meclis üyelerine seslenen CHP’li Meclis üyesi Süleyman Karadağ, Belediye Başkanlarının randevu alamadığını iddia ettiği İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a birlikte giderek Yenisahra Mahallesi’nin imarını sormayı ve İBB Başkanı Topbaş’a 30 Mart 2014 Yerel seçimi öncesi Yenisahra’ya geldiğinde Yenisahra halkına verdiği “Yenisahra’ya Fikitepe emsalinde imar verceğiz” sözü hatırlatmayı teklif etti.

chp_suleyman_karadag-2

CHP’li Meclis Üyesi Süleyman Karadağ’ın konu ile ilgili ifadeleri şöyle;

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş 30 Mart 2014 Yerel seçimi öncesi Yenisahra’ya geldiğinde Yenisahra halkına bir söz verdi. Elbette bizim Anakent meclis grubumuz ve Cemal Şerifoğlu arkadaşımız bu konuyu takip ediyor.

İBB Başkanı Sayın Kadir Topbaş bir söz verdi; “Ben sizin imarınızı çıkaracağım.” Hem de nasıl imar? Fikirtepe’ye verilen imarın aynısını çıkaracağım. 4,14 emsal… Biz 4,14’ten vazgeçtik, 4’ten vazgeçtik bizim 2,5 emsalimizi versin yeter.

Senden bir ricam var. Senin, partinin sözü geçer. Benim Belediye Başkanım görüşemiyor. Siz görüşürsünüz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile. Bir randevu alın da gidip bu sözünü İBB Başkanı Kadir Topbaş’a hatırlatalım.”

chp_suleyman_karadag-1

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ