logo

Toplu Ulaşımda Koltuğu Boş Bırak, Sosyal Mesafeni Koru!..

Toplu Ulaşımda Koltuğu Boş Bırak, Sosyal Mesafeni Koru!..

Koronavirüs salgını önlemini artıran İBB; güvenli mesafenin korunmasını çıkartma ve broşürleri ile hatırlattığı raylı sistem, metrobüs gibi toplu taşıma araçlarında uygulama başlattı.

İBB; raylı sistem, metrobüs ve otobüslerde güvenli mesafenin korunması için hazırladığı çıkartma ve broşürleri toplu taşıma araçlarına yapıştırdı.

Ülkemizi ve dünyayı etkisine alan Koronavirüs salgını nedeniyle önlemler arttırılıyor. Tüm toplu ulaşım araçlarında araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50’ye düşürülmesinin ardından, araç koltuklarına da sosyal mesafe standartları getirildi.

sosyal mesafe uygulamasını metro, metrobüs ve İETT otobüslerimizde başlattık.

İstanbul'da toplu taşıma kullanım oranı totalde %80'den fazla oranda azaldı. Ancak, zorunlu olarak toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar için sosyal mesafe uygulamasını metro, metrobüs ve İETT otobüslerimizde başlattık. #BirlikteBaşaracağız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi paylaştı: 26 Mart 2020 Perşembe

İstanbul genelindeki metro ve tramvaylar ile metrobüs araçlarına “Sosyal Mesafenizi Koruyun. Bu Koltuğu Boş Bırakın” çıkartmaları ile bilgilendirici afişler asıldı. İETT, OTOBÜS AŞ ve ÖHO otobüslerine ise en kısa sürede afiş ve çıkartmalar yerleştirilecek.

Boş bırakılması gereken koltukların üstüne yapıştırılan çıkartmalar ile bir metre kuralına toplu ulaşım araçlarında da uyulmasını sağlıyor. Araç içi anonslarla da düzenleme halka duyuruluyor.

Otobüs ve metrolarda yüzde 70’e varan yolcu düşüşü sayesinde vatandaşların araç içinde aralıklı seyahat ettiği ve çıkartmalara dikkat ederek oturduğu gözlendi.

Öte yandan, İETT Genel Müdürlüğü, yoğun saatlerde sefer sayısını arttırarak, otobüslerde işe gidiş ve eve dönüş saatlerinde yaşanan kısmi yoğunluğun önüne geçecek. İETT otobüslerinde, şoför ve yolcu temasını engellemek amacıyla şoför kabini üretim işlemi büyük ölçüde tamamlandı.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ