logo

Trakya ve Batı Karadeniz’de Yerel Kuvvetli Sağanak Yağış Bekleniyor!

Trakya ve Batı Karadeniz’de Yerel Kuvvetli Sağanak Yağış Bekleniyor!

Meteoroloji tarafından yapılan son tahminlerde, Trakya ve Batı Karadeniz’de yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Recep Kenan / itvhaber.com

Meteoroloji uyardı: Trakya ve Batı Karadeniz’de Yerel Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış Bekleniyor! 20 il ve çevresi için Sarı Kod Meteorolojik uyarı yapıldı.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden itibaren Trakya’da yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anından kuvvetli rüzgar ve fırtına, yerel dolu yağışı ve hortum riski ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Trakya ve Batı Karadeniz İçin Uyarı

Trakya iler birlikte Batı Karadeniz’de beklenen gök gürültülü sağanak yağışların, 14 Haziran 2024 Cuma akşam saatlerinden itibaren Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesiminde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
 Kuvvetli yağışların Cumartesi öğleden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

KASTAMONU VE ANKARA ÇEVRESİ İÇİN UYARI

Kastamonu ve Ankara Çevrelerinde Yerel Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış ve Fırtınaya Dikkat!

Meteoroloji radarı bilgileri ve yapılan son değerlendirmelere göre bu akşam saatlerine kadar Kastamonu, Ankara, Çankırı, Çorum, Karabük, Eskişehir ve çevrelerinde yerel gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor

ve Ankara’da beklenen yerel gök gürültülü sağanak yağışların batı ve kuzey kesimlerinde (Ayaş, Sincan, Etimesgut, Yenimahalle, Kahramankazan, Çubuk, Pursaklar, Akyurt, Keçiören, Kalecik, Kızılcahamam, Çamlıdere, Altındağ) yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

YAĞIŞA BAĞLI OLUMSUZLUKLARA DİKKAT

Vatandaşlar yağışlara bağlı olarak gelişecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

20 İL İÇİN SARI KODLU UYARI

Meteoroloji tarafından Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Burdur, Bursa, Denizli, Edirne, Eskişehir, Isparta, İzmir, Kastamonu, Kırklareli, Kütahya, Manisa, Tekirdağ, Uşak, Zonguldak, Bartın ve Düzce’nin bulunduğu 20 il için Sarı Kodlu uyarı yapıldı.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ