logo

Tramvay Hattı Çalışması Nedeniyle Sahil Yolu Trafiğe Kapandı

İBB Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’nın yapacağı Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı güzergahında alt yapı çalışması nedeniyle sahil yolu Unkapanı – Balat istikameti trafiğe kapatıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından tramvay hattı çalışmaları nedeniyle sahil yolu Abdülezelpaşa Caddesi’nin Unkapanı – Balat İstikametinin trafiğe kapatıldığının duyurlduğu açıklama:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda konforlu, rahat ve hızlı hizmet için projelendirdiği Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı için önemli bir çalışmaya başlıyor.

Raylı Sistemler Daire Başkanlığı tarafından yapılacak olan Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı’nın geçeceği güzergahta alt yapı çalışması yapılması zorunluluğu doğmuştur.   Sistemin kurulacağı geçiş bölgelerinde kalacak olan atık su ve yağmur suyu hatlarının yerlerinin değiştirilmesi ve yenilenmesi çalışmaları yapılacak. Çalışmalar nedeniyle sahil yolu Abdülezelpaşa Caddesi’nin Unkapanı – Balat İstikameti 22 Mart Perşembe gününden itibaren araç trafiğine kapatılacaktır. Bölgedeki trafik akışı bir ay süreyle tek şeritten çift yönlü sağlanacaktır.

1100 metre uzunluğundaki çalışma hattında vatandaşlarımızın sorun yaşamaması ve kısa sürede bitirilebilmesi için iki farklı noktada aynı anda başlatılacak ve ekipler 2 vardiya halinde çalışacaktır.

Araç sürücülerinin alternatif güzergâhları kullanmaları önemli duyurulur.”

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
802 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ