logo

TSD Ataşehir Şubesi ve Ataşehirli STK’lardan Kan Bağış Kampanyası

TSD Ataşehir Şubesi ve Ataşehirli STK’lardan Kan Bağış Kampanyası

Pandemi kısıtlamaların olduğu günleri fırsata çeviren Türk Kızılayı, Ataşehir Şubesi TSD Anadolu Şubesi öncülüğünde STK’ların desteği kan bağış kampanyasına devam ediyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Koronavirüs (COVID-19) pandemisi ile mücadele kapsamında “Antikor” başta olmak üzere kan ve kan ürünlerine  artan ihtiyacı karşılamak amacıyla Ataşehir’in duyarlı STK’ları; Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Ataşehir Şubesi, Ataşehir Hayat Ağacı Projesi, Farkındalık Yaratmak Projesi Ataşehir Kızılay Şubesi iş birliği ve “Engelimiz topluma faydalı olmaya engel değil” sloganıyla kan bağış kampanyası düzenlendi.

SADAKA KÜLTÜRLÜ TOPLUMDA ENGELLİLER ASİMİLE OLDU

Engellerin sadaka kültürüne daha yatkın olduğu bir toplumda yaşadığımıza dikkat çeken TSD (Türkiye Sakatlar Derneği) Ataşehir Şubesi Başkanı Emrah Aydın, insanlar kendi vicdanlarını rahatlatmak adına engelliye sadaka vermek istediklerini vurgulayarak; “Toplumda engelliler bu şekilde asimile oldu.” Dedi.

“TOPLUMSAL HAREKETLERİN İÇERİSİNE GİRMEMİZ GEREKİYOR”

 Aslına bakarsan kendini geliştirmiş, imkân bulmuş, hayatın içinde mücadele etmiş engelliler, sağlıklı bireylerin de önüne geçen işlerde topluma faydalı oluyor. Mesela; Avcılar Belediye Başkanımız Turan Hançerli ağabeyimiz. Kendisi de engelli ama şu anda büyük bir ilçenin sorumluluğunu üstlenmiş bir belediye başkanı.  TBMM’ndeki engelli siyasi partilerin koymuş olduğu engelli milletvekilleri var.  Bazı ilçelerde belediye meclis üyeleri var. Bu insanlar hayatın içinden yoğrularak, mücadele ederek engelleriyle bir yerlere gelmişler. Maalesef bu insanlar görünmüyor, görünmek istemiyor. İşte bizde bu görünürlüğü sağlayabilmemiz için böyle toplumsal hareketlerin içerisine girmemiz gerekiyor.” Diye konuştu.

“İNSANI YAŞAT Kİ YAŞAYASIN”

Türk Kızılay’ını siyaset üstü bir kurum olarak gördüklerini ifade eden, TSD Ataşehir Şubesi Başkanı Emrah Aydın, Türk Kızılay’ının kamu yararına çalışan bir kurum olduğunun altını çizerek, “Ben 7 kez ameliyat geçirdim. Kan ihtiyacımı Kızılay’dan tedarik ettim. Bugün bana yarın bir başkasına. Çünkü kan doğada yetişen bir şey değil. İnsan vücudunda olan ve insandan insana verilen bir madde.  Bu konuda tüm toplumun duyarlı olmasına, Kızılay’ı siyaset üstü bir kurum olarak görüp Kızılay’a, ülkemizin geçmiş olduğu bu zor dönemde yardımcı olmalarını istiyorum. Çünkü insanı yaşat ki yaşayasın. Artık toplumumuzun kanıyla harmanlaşıp kardeşliğine geri dönmesini istiyorum.” Açıklamasını yaptı.

ENGELLİ ADINA KAN BAĞIŞINA DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR

Ataşehir’in STK’larından Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Ataşehir Şubesi Başkanı Emrah Aydın, Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi Başkanı Talha Keleş, Ataşehir Hayat Ağacı Projesi adına Kadriye Didem Bozdağ, Farkındalık Yaratmak Projesi adına Nevin Şengel tarafından yapılan açıklamada “Engelimiz topluma faydalı olmaya engel değil” sloganıyla düzenlenen kan bağış kampanyasına destek olanlara teşekkür ettiler.

TSD Ataşehir Şubesi öncülüğünde Ataşehirli STK’lar tarafından açıklamada “Engelimiz topluma faydalı olmaya engel değil” sloganıyla düzenlenen Kan Bağışı kampanyasına, CHP İstanbul İl Başkan yardımcısı Serpil Beşok, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, MHP Ataşehir İlçe Başkan yardımcısı İbrahim Kazan, CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Seval Düzenli, kan vermeye engeli olmayan engelli vatandaşlar ile duyarlı Ataşehirliler destek verdi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ