logo

TSK Terör Örgütlerine Karşı Barış Pınarı Harekatı Başlattı

TSK Terör Örgütlerine Karşı Barış Pınarı Harekatı Başlattı

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye Milli Ordusu’yla birlikte sınır ötesinde Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı’nı başlattığını duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nı duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, oluşturacak güvenli bölge ile Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerinin sağlayacağını, Suriye’nin toprak bütünlüğünün koruyacağını, bölge halkını terörün pençesinden kurtarılacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin paylaşımında, “Türk Silahlı Kuvvetleri’miz Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı’nı başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir. Barış Pınarı Harekatı ile ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz. Oluşturacağımız güvenli bölge sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız. Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan kahraman Mehmetçiklerimizin her birini alınlarından öpüyor, kendilerine ve bu harekatta Türkiye ile birlikte olan tüm yerel destek unsurlarına muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ