logo

‘Türk Kızılayı Ataşehir’ Özel Okullarla İşbirliği Yapıyor

Rahman Baki başkanlığındaki Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi, Ataşehir’deki özel okullarla tanışmak ve projeler birliktelikleri oluşturmak amacıyla ”Tanışma toplantısı” düzenledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir’de düzenlenen kahvaltılı toplantıda Ataşehir’deki özel okullarlın temsilcileri ile bir araya gelen bir araya Rahman Baki başkanlığındaki Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi yönetim kurulu ve kadın kolları üyeleri tanışma amacı ile düzenlenen bu toplantıyla başlayarak, özel okullarla işbirliğini geliştirmek istediklerini, birlikte projeler geliştirerek uygulama arzusunda olduklarını dile getirdiler.

Ataşehir Kızılay Şubesi, özel okullar toplantısı

Recep Kenan paylaştı: 5 Kasım 2017 Pazar

Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi yönetim kurulu üyelerinin işbirliği ve birlikte proje geliştirme önerilerine sıcak baktıklarını vurgulayan Ataşehir’deki özel okul temsilcileri, faaliyetlerinin ve öneminin altını çizdikleri Türk Kızılay ile sosyal sorumluluk ve eğitim projeleri üreterek ve uygulayarak işbirliği yapabileceklerini ilettiler. Okul temsilcileri kısa konuşmalarında Türk Kızılayı ve Ataşehir Şubesi faliyetleri, işbirliği ile seçenekleri ilgili görüş ve önerilerini de dile getirdiler.

Video gösterimle çalışmalarının özetlendiği Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi’nin ağırlık vermeyi planladıkları Kök Hücre Gönüllüleri Veri Bankası oluşturma çalışmaları ile ilgili de özel okullarından destek isteyen Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi yöneticileri, “Ataşehir’de Kızılay Var, Sıra Sizde” sloganı ile yola çıkarak özel okulları da projelerine dahil etmek amacı ile bu toplantının düzenlendiğini kaydettiler.

OKULLAR ATAŞEHİR KIZILAY ŞUBESİ’NDE FAALİYETLER GERÇEKLEŞTİREBİLİR

“Ağaç Yaşken Eğilir” özlü sözüne gönderme yapan Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi Başkanı Rahman Baki, özel okul yöneticileri ile işbirliğiyle ve birlikte projeler üreterek, öğrenciler ve velilerin Kızılay ile ilgili farkındalıklarını artırarak, bilinçlendirilmelerinin ve Kızılay’ın bilinirliğini, tanınırlığını artırmayı amaçladıklarını kaydetti. Baki, okulların Ataşehir Kızılay Şubesi’nde faaliyetler gerçekleştirebileceğini, bunun da kendilerinin tanınmasına hizmet edeceğini, salonlarının resim sergisine de uygun olduğunu, isteyen okulun salonlarında faaliyet düzenleyebileceklerini kaydetti.

Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi olarak birçok sıkıntılar yaşadıklarının altını çizen, Ataşehir’de Kızılay şubesinin varlığından ve faaliyetlerinden haberleri olmayan Ataşehirlilerin olduğunu vurgulayan Başkan Rahman Baki, özel okullarla işbirliğinin ilk adımı olarak öğrencilere ve velilere; ”Kızılay Ne Yapar? Kızılay Nedir? Kızılay Sen Kimsin? Faydalı Kanı Neden Kızılay’a Bağışlamalıyız? Kök Hücre Donör Bağışçısı Bankacılığı nedir? Yarım faaliyetleri neler? Kızılay Neden Var Olmalı? Kızılay Gönüllülerine Neden İhtiyaç Var?” sorularının yanıtlarının anlatılması ile ilk yardımın öneminin hatırlatılmasını hedeflediklerini kaydetti.

EĞİTİM YARDIMI KAMPANYALARINI VE İLK YARDIM EĞİTİMİNİ DUYURALIM

Ataşehir’deki gönüllülerin eğitim yardımı kampanyalarına katılımı için yapılacak duyuruların önemini hatırlatan Rahman Baki, öneminin altını çizdiği “İlk Yardım” alanında uyguladıkları eğitim programındaki kursların sonunda Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüğü onaylı sertifikalara sahip olunacağını belirtti.

İlk Yadım kurslarının ilki 30 – 31 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilirken, 08-09 Kasım 2017 (Hafta İçi)

18-19 Kasım 2017 (Haftasonu) tarihlerinde iki etap olarak 2 gün ve 16 saat süreli eğitim programı daha gerçekleştirilecek.

Rahman Baki başkanlığındaki Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi yönetim kurulu tarafından geçekleştirilen ve Kızılay Yöentim Kurulu üyeleri ile Kadın Kolları yönetimiyle birlikte  Ataşehir’deki özel okulları temsilcilerinin ve basın mensupları katıldı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1818 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

‘Türk Kızılayı Ataşehir’ Özel Okullarla İşbirliği Yapıyor” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ‘Türk Kızılayı Ataşehir’ Özel Okullarla İşbirliği Yapıyor https://www.itvhaber.com/turk-kizilayi-atasehir-ozel-okullarla-isbirligi-yapiyor.html#.WgA9ZEchvWc.twitter
    #TürkKızılayıAtaşehir #KızılayÖzelOkulİşbirliği #RahmanBaki #TürkKızılayı #TürkKızılayıAtaşehirŞubesi #Ataşehir #TanışmaToplantısı #itvhaber