logo

TÜRKİYE’NİN RENKLERİ İSTANBUL’DA BULUŞUYOR

TÜRKİYE’NİN RENKLERİ İSTANBUL’DA BULUŞUYOR

halkoyunu-davet-5Türk kültürünün tanıtımı konusunda önemli çalışmalara imza atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Büyükler Türkiye Halk Oyunları Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor.

İBB ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu işbirliğinde düzenlenen ve 11 farklı yörenin yarışacağı şampiyona mehteran ve semazen gösterileri ile izleyenlere unutulmaz bir hafta sonu yaşatacak.

Şampiyona “Biz Birlikte Türkiye’yiz” sloganıyla start alacakhalkoyunu-davet

24-25 Eylül tarihlerinde Harbiye Cemil Topuzlu açık hava sahnesinde yapılacak olan organizasyon “Biz Birlikte Türkiye’yiz” sloganı ile ve “Halk Oyunları Sevgi ve Barışın Mayasıdır” temasıyla gerçekleştirilecek.

Zengin ve köklü değerlere sahip Türk Halk Oyunları’nın yayılıp yaşatılması, sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere aktarılması için yapılan şampiyonada Van Artvin, Ankara, Gaziantep, Iğdır, Diyarbakır, Kocaeli, Antalya, Çanakkale, Çorum ve İstanbul illerinden 11 takım katılacak.

Cumartesi ve Pazar günü yapılacak şampiyona saat 20.30’da başlayacak. Dev organizasyonda yarışmaların yanı sıra mehteran ve semazen gösterileri de yer alacak.  Kurtuluş Savaşı’ndan 15 Temmuz gecesine kadar Türkiye’nin tarihinde önemli yer tutan olayların da canlandırılacağı şampiyona iki gün boyunca ücretsiz izlenebilecek.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ