logo

TÜRKKEŞLİK DERNEĞİ KADINLARI UNUTMADI

0Sivas, İmranlı Türkkeşlik Köyü Derneği Kayışdağı Mahallesi’ndeki merkezinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle kadınlara yönelik bir etkinlik düzenledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle 800’e yakın Türkkeşlikli kadın Bülent ve Nida ile Filiz Ağar’ın dernek merkezinde sahne aldığı etkinlikte gönüllerince eğlendiler.

Kadınlar Günü nedeni ile düzenledikleri etkinlik ile ilgili konuşan Dernek Başkanı İlhan Turan, yönetim olarak üzerlerine düşen çok büyük sorumluluklar olduğunu belirterek; “Biz de sorumluluklarımızın bilinciyle yol haritamızı oluşturduk. Resmi olarak 1400 üyemiz var. Ataşehir’de 6500 köylümüz yaşıyor. İlçedeki en faal derneklerden birisiyiz. Ekonomik, eğitim ve kültür seviyesi yüksek bir yapıya sahibiz” dedi.

İstanbul’daki Türkkeşliklerin yüzde 80’inin Ataşehir’de yaşadığını kaydeden Başkan İlhan Turan, Derneğimiz bünyesinde ilk kez kadınlar günü için bir program yapıyoruz. Bu tür programları çoğaltmalıyız. Kadın anadır, kadın candır… Kadının olmadığı bir yerde hayat olmaz. Kadınlarımız daha çok bir araya getirmeli, aralarında iletişimi çoğaltmalıyız. Derneğimizin kadın kolları yoktu. Bu bizim için esiklik. En kısa zamanda Kadın ve Gençlik Kollarını da kuracağız. 40 üniversite öğrenciye burs veriyoruz. Ataşehir Belediye Başkanımız Battal İlgezdi’ye derneğimize katkıları için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1756 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

TÜRKKEŞLİK DERNEĞİ KADINLARI UNUTMADI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    TÜRKKEŞLİK DERNEĞİ KADINLARI UNUTMADI
    AYRINTI HABERİMİZDE; TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=88797
    #Sivas #İmranlı #TürkkeşlikKöyü #Kayışdağı #8Mart #DünyaEmekçiKadınlarGünü #Türkkeşlik #KadınlarGünü #İlhanTuran #itvhaber #Ataşehir