logo

Ülkemizin Kuzeybatısı Hafta Sonuna Kadar Yağışlı

Ülkemizin kuzeybatı kesimlerindeki yağışların hafta sonuna kadar etkisini arttırarak aralıklarla Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu’da devam etmesi bekleniyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu’yu da kapsayan ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde devam eden yağışların hafta sonuna kadar etkisini arttırarak aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

13.09.2018 Perşembe günü öğle saatlerinden başlayarak Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Akdeniz’ in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı havanın hafta sonuna kadar etili olacağı tahmin ediliyor.

14.09.2018 Cuma günü Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kırklareli, Balıkesir, Tekirdağ ve Çanakkale’nin doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Perşembe günü Marmara’nın doğusu, Çanakkale’nin iç ve Balıkesir’in kuzey kesimlerinde, Cuma günü, Marmara’nın doğusu ile Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

İstanbul’ da bugün akşam saatlerinde ara verecek yağışların, Perşembe (13.09.2018) günü öğle saatlerinde tekrar başlaması ve akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek Cuma (14.09.2018) günü öğleden sonraki saatlere kadar aralıklı olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde devam etmesi bekleniyor.

Rüzgarın; İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’ da güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca yağış alan bölgelerde zaman zaman yağışla birlikte kuvvetli rüzgar görülmesi beklenmektedir.

Yağışların; 15.09.2018 günü kuzey kesimlerde devam etmesi ve diğer kesimlerde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının; yarın (Perşembe) iç ve doğu kesimlerde 3 ila 6 derece artacağı, Cuma günü iç kesimlerde, Cumartesi günü ise doğu bölgelerde 3 ila 6 derece azalacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan uyarılarda Oluşması Muhtemel Riskler ve Ani Sel, Su Baskını, Yıldırım, Ulaşımda Aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
621 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ