logo

Üreticiyle Buluşan İstanbulluya Soğan ve Patates Adana’dan

Üreticiyle Buluşan İstanbulluya Soğan ve Patates Adana’dan

Mersinli limon üreticisinden sonra, Adana’dan da patates ve soğan satın alan İBB; tarım üreticisini desteklerken, bahçe ve tarladaki ürünleri ihtiyaç sahibi İstanbullu ile buluşturuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Mersinli limon üreticisinden sonra, Adana’dan da patates ve soğan satın alarak tarım üreticisini desteklerken, ürünleri ihtiyaç sahibi İstanbullu ile buluşturmaya devam ediyor.

İSTANBULLUYA SOĞAN VE PATATES ADANA’DAN

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ülkedeki tarım üreticisini desteklerken, ürününü ihtiyaç sahibi İstanbullu ile buluşturmaya devam ediyor. Daha önce Mersinli üreticiden limon satın alan İBB, bu kez de Adanalı üreticiden patates ve soğan satın aldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sosyal medya hesabında müjdelediği, Adanalı çiftçiden alınan, İstanbul’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak 100 ton patates ve soğan bugün İstanbul’a ulaştı. Yardım kolilerine eklenmek üzere hazırlıklara başlanan ürünler, yarın 2.5 kiloluk paketler halinde dağıtıma çıkacak.

Ramazan Bayramı sonuna kadar dağıtımının bitirilmesi planlanan ürünler sayesinde, Adanalı çiftçi ile İstanbullu ihtiyaç sahibi arasında köprü kurulacak. İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık, hazırlık aşamasını yakından takip etti. Saltık, dağıtımın yarın başlayacağını, bayram sonrasına kadar tüm dağıtımın tamamlanacağını söyledi.

ADANALI ÇİFTÇİLERE DESTEK OLACAKLARINI DUYURMUŞTU

DAYANIŞMA KÜLTÜRÜ İNŞAASI

Gelen 100 ton soğan ve patatesin paketlenme sürecini takip eden Saltık, bu projeyle, ülkede bir dayanışma kültürü oluşturulmasının da amaçlandığını ifade ederek şöyle devam etti:

“Bir yandan, tıpkı süt projesinde olduğu gibi, İstanbul’daki çiftçiyi desteklerken, diğer yandan Türkiye’nin tarım üreticisi bölgelerinden ürünleri tedarik ederek, oradaki çiftçiyi de desteklemeyi amaçlıyoruz. Böylece ülke içerisinde bir dayanışma kültürü yaratmak istiyoruz.”

VİCDAN VE ADALETE GÜVEN

Pandemi sürecinde İstanbul ili içinde ve dışında tarım üreticisi ile ihtiyaç sahibi aileleri buluşturmak için yürütülen projelere dikkat çeken Saltık, “Bu zor günlerde İstanbullular bize güvensinler. İstanbul halkı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin vicdanına, adaletine, inansın ve güvensin. Biz de onların adaletine ve eşsiz vicdanlarına güveniyoruz” dedi.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Mahsüller tarlada çürümedi, dar gelirlinin sofrasına ulaştı.Adanalı çiftçilerden aldığımız 100 ton patates ve soğanı İstanbul'da ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladık. Bu dayanışma büyüyecek.

Ekrem İmamoğlu paylaştı: 20 Mayıs 2020 Çarşamba

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ