logo

Vali Vasip Şahin’den 23 Nisan Mesajı

Vali Vasip Şahin’den 23 Nisan Mesajı

vasip-sahinVali Vasip Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutlayıp, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, şehit ve gazileri rahmet, şükran, minnet ve saygıyla andı.

Recep Kenan / itvhaber.com

İstanbul Valisi Vahap Şahin yayınladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde hürriyet ve istiklal mücadelesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurarak başlatmanın, daha sonra da açılış gününün dünyada ilk defa çocuklara bayram olarak armağan edilişinin siyasi, içtimai ve tarihi anlam ve öneminin bugün çok daha iyi anlaşıldığını vurguladı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin’in 23 Nisan Ulusal Egemenik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı:

            Aziz İstanbullular,

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete tevdi edilişinin ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. Yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Vatan topraklarının müstevlilerce işgal edildiği, milletimizin esaret altına alınmak istendiği acı dolu karanlık günlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde hürriyet ve istiklal mücadelesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurarak başlatmanın, daha sonra da açılış gününün dünyada ilk defa çocuklara bayram olarak armağan edilişinin siyasi, içtimai ve tarihi anlam ve önemi bugün çok daha iyi anlaşılmaktadır.

Bu anlayış ve millet iradesinin rehberliğinde çağdaş medeniyetlerin üzerine çıkma hedefiyle yürüyüşüne devam eden ülkemiz bu yolda önemli mesafeler kat etmiştir. Şehit kanlarıyla sulanmış aziz yurdun vatandaşları olarak bizlere düşen en önemli görev; omuz omuza vererek, birlik ve beraberlik içinde ülkemizi her alanda en ileriye taşımak için yılmadan, büyük bir azim ve kararlılıkla çalışarak bu yürüyüşü devam ettirmektir.

    Sevgili çocuklar,

Sizler geleceğimizin umudu ve yarının sorumluluğunu yüklenecek gençler olarak, dün yaşananları unutmadan geleceğe en donanımlı bir şekilde hazırlanmak, kendinizi her bakımdan yetiştirmek durumundasınız. Aileleriniz, Milletimiz ve Devletimiz bu uğurda hiç bir fedakarlıktan kaçınmamaktadır. Sizlere inanıyoruz ve güveniyoruz.

Bu vesileyle başta çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyor, başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.

Vasip Şahin

İstanbul Valisi

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ