logo

VALİLİKTEN İSTANBUL’DA EĞİTİM TATİLİ AÇIKLAMASI

VALİLİKTEN İSTANBUL’DA EĞİTİM TATİLİ AÇIKLAMASI

Vali Vasip Şahin, yoğunluğu tahminlerin üzerinde seyreden kar yağışının etkisini sürdüreceği gerekçesiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerine bir günü ara verildiğini duyurdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Valisi Vasip Şahin tarafından yapılan açıklamada, yoğunluğu tahminlerin üzerinde seyreden kar yağışının bugün de etkisini sürdüreceği ve meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açtığı olumsuz etkiler göz önüne alınarak eğitim ve öğretim faaliyetlerine 11 Ocak 2017 Çarşamba günü ara verildiğini duyurdu.

İstanbul Valiliği resmi web sitesinde yayınlanan basın açıklamasında “Yoğunluğu tahminlerin üzerinde seyreden kar yağışının bugün de etkisini sürdüreceği beklenmektedir” ifadelerine yer verildi.

İstanbul Valililiği tarafından yapılan açıklamada, “Bu nedenle, meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açtığı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmî ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine yarın (11 Ocak 2017 Çarşamba) ara verilmesi uygun görülmüştür” ifadelerine yer verildi.

Duyuruda, “Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır” ifadeleri de yer aldı.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ