logo

VE BOZKIRIN TEZENESİ ATAŞEHİR’DE YAŞIYOR…

neset_ertas_km-0Ataşehir Belediyesi’nin Neşet Ertaş Kültür Evi, 2016-2017 dönemiyle “Üniversite Ders Destek Programı” ve “Kültür Sanat Kurs Programı” ile hizmet vermeye başladı.

Besteleri dilden dileydi. Konserlerine on binler sığmıyordu. Bozkırın Tezenesi çıktı mı sazıyla sahneye, şarkılarına eşlik ediyorduk ama en çok da düşünüyorduk. Bir 25 Eylül günü “benden bu kadar” dedi ve gitti.

Büyük usta için “O Ataşehir’e döndü” desek abartmış olmayız. Çünkü Ataşehir Belediyesi’nin İçerenköy Mahallesi’ne kazandırılan Neşet Ertaş Kültür Evi, 2016-2017 dönemiyle “Üniversite Ders Destek Programı” ve “Kültür Sanat Kurs Programı” ile hizmet vermeye başladı.

neset_ertas_km-4

Bağlamadan dansa, dramadan gitara, halk oyunlarından kemana, perküsyondan tiyatroya ve zumbaya kadar sanat kurslarından 800 öğrenci faydalanıyor.

2 bin 900 metrekarelik kullanım alanı olan Neşet Ertaş Kültür Evi’nde, 4 adet derslik, 250 metrekarelik dans salonu, 120 kişilik çok amaçlı konferans salonu, kütüphane ve kantin gibi tüm fiziki özellikleriyle öğrencilere uygun öğrenme ve sosyal ortam sağlıyor.

Kültür Evi’nde Üniversite Ders Destek Programı kapsamında ise öğrencilerine ve mezunlarına ücretsiz üniversiteye hazırlık kursları verilirken, Kültür Sanat Kurs Programı kapsamında ise Ataşehirli ev kadınlarına yönelik sanat kursları düzenleniyor.

neset_ertas_km-5

Genç yaş grupları başta olmak üzere merkezde haftanın 2 günü 250 kursiyerin faydalandığı pilates dersleri de veriliyor.

Neşet Ertaş Kültür Evi’nde engelli bireylerin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecekleri fiziksel imkanlar da sunuluyor.

Kültür merkezi, haftanın 6 günü (pazartesi hariç) 08.30- 22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

neset_ertas_km-1 neset_ertas_km-2 neset_ertas_km-3

Etiketler: » » » » »
Share
786 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

VE BOZKIRIN TEZENESİ ATAŞEHİR’DE YAŞIYOR…” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    VE BOZKIRIN TEZENESİ ATAŞEHİR’DE YAŞIYOR…
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=103451
    #AtaşehirBelediyesi #NeşetErtaşKültürEvi #ÜniversiteDersDestekProgramı #KültürSanatKursProgramı #BozkırınTezenesi #NeşetErtaş