logo

YAKALANACAĞINI ANLAYAN CANLI BOMBA KENDİNİ PATLATTI!

son_dakika_patlamaAnkara Haymana yolunda bomba yüklü araçla eylem hazırlığındaki iki terörist güvenlik güçlerinin ‘teslim ol’ çağrısını üzerine yakalanacağını anlayınca kendilerini patlattı.

Bölgeye çok sayıda ambulans ve güvenlik görevlisi sevk edildi. Polisin dikkati sonrasında beklide çok sayıda can kaybının yaşanacağı bombalı terör eylemi engellendi.

Haymana Yolu’nda polis ekiplerinin operasyonunda takip edilen bir araç durdurulmak istedi. Polisin ‘Dur’ ihtarına uymayan otomobil, bir at çiftliğinde sıkıştırıldı. Yakalanacakların anlayan teröristler kendilerini patlattı. çok büyük bir terör saldırısının

Olayla ilgili açıklama yapan Ankara Valisi Ercan Topaca, polisin uyarısı ile teröristlerin bombaları patlattıklarını kaydederek; ”Bu olay Diyarbakır’dan yapılan bir ihbar üzerine polisin aradığı şahıslar. Dün bu bölgeden bir vatandaşın bir kadın, bir erkek şüpheli şahıs gördüğü ihbarı üzerine bu bölgede yoğunlaşıldı. Buradaki bir kulübede bazı şahısların olduğu görüldü. Sabah saatlerinde polisler ‘teslim ol’ çağrısında bulundu. Buna olumlu cevap vermediler. Daha biz müdahale etmeden kendilerini patlattılar. Alanda yapılan incelemede bir şahsın kimliğine ulaştık. Bir bayan olduğunu da düşünüyoruz ancak onun kimliği henüz tespit edilebilmiş değil. Üçüncü bir kişiden de söz ediliyor. Onu tespit etmeye çalışıyoruz. 200 kilo civarında amonyum nitrat ve plastik patlayıcılar olduğunu tahmin ediyoruz. Amaçları neresiydi o konuda çok kesin bir şey söylemek mümkün değil. Kendi kendilerini patlattılar. Bir eylem önlenmiş oldu. Otomobilde bu saldırıda kullanacaklardı muhtemelen. Otomobilde son bir iki gün içerisinde satın alınmış. İlginç olan bu araca Türk bayrağı asmışlar. Kendilerini kamufle etmek için Türk bayrağı asmak suretiyle bu hazırlıkları yaptıklarını düşünüyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
844 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

YAKALANACAĞINI ANLAYAN CANLI BOMBA KENDİNİ PATLATTI!” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    YAKALANACAĞINI ANLAYAN CANLI BOMBA KENDİNİ PATLATTI!
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=102137
    #Ankara #HaymanaYolu #BombaYüklüAraç #EylemHazırlığı #Terörist #GüvenlikGüçleri #TeslimOl #BombaPatlattı #Polisin #BombalıTerörEylemi