logo

Yeditepe Kültür Sanat Evi

Kayışdağı mahallesinde hayat bulan Yedi Tepe Kültür Sanat Evi her yaş grubuna sanatsal bir bakış açısı kazandırma  yolunda iddialı çalışmalar yürütüyor.

Ülke gündemine tezat bir şekilde Ataşehir güzel şeylere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.  Öyle ki Kayışdağı mahallesinde hayat bulan Yedi Tepe Kültür Sanat Evi bunlardan biri olarak göz kamaştırıyor. Ocak ayından beri faaliyette olan sanat evi her yaş grubuna sanatsal bir bakış açısı kazandırma  yolunda iddialı. Sanat evinin kurucusu Sibel Nançin’i son olarak düzenlemiş olduğu 23 Nisan etkinliğinde yakaladık ve kendisine kulak verdik.

30 yıllık bir binanın hiç kullanılmamış en alt katı olan izbe soğuk kaba inşaat şekliyle kalmış halini değiştirip dönüştürüp oradan kültür sanat evi çıkarttık, Ocak 2017 den beri hizmet vermeye ışık saçmaya çalışırken 23 nisan pazar günü mahallenin çocuklarına coşkuyla bayram yaşatmayı cumhuriyetimize ve çocuklarımıza bir borç bir görev hissedip, pazar sabahı Barış Manço’nun ‘bugün bayram’ şarkısıyla uyandırdık ve ardından tüm gün müzikler danslar ikramlar ve hediyelerle sokağın nerdeyse tüm çocuklarına hizmet verdik mutlu ettik diye umuyorum..

Sanat ve sanatçı evrenseldir bilincine inanıp böyle büyüdüğümüz için ayrımsız her çocuğa her bireye enerji ışık olmaya sinerji yaratmaya çalışıyoruz zira tüm bu güzellikleri dayanışma içinde daha büyük bir yelpazede yapabileceğimizi düşünüyoruz bu sebepten en azından  Ataşehir’in yerel basınıyla dayanışma içinde olmak istiyoruz,

 

Etiketler: » » » »
Share
1435 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Yeditepe Kültür Sanat Evi” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    Yeditepe Kültür Sanat Evi
    https://www.itvhaber.com/yeditepe-kultur-sanat-evi.html#.WQEDy2n-An4.twitter
    #Kayışdağı #YediTepeKültürSanatEvi #HerYaşGrubu #SanatsalBakışAçısı #YediTepe #KültürSanatEvi