logo

YENİ ŞAFAK VE YENİ AKİT’ EŞ ZAMANLI SALDIRI

akit_safakİstanbul’da Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerinin binalarına  yüzleri maskeli kişiler tarafından eş zamanlı silahlı ve molotof kokteylli saldırı gerçekleştirildi.

BAYRAMPAŞA’DAKİ YENİ ŞAFAK GAZETESİNE SALDIRI

Alınan bilgiye göre Bayrampaşa’da bulunan Yeni Şafak gazetesi binası önüne gelen yüzleri maskeli 5 kişi, ellerindeki molotof kokteylerini binanın girişine attı. Aynı zamanda gazete binasına pompalı tüfekle ateş edildi. Güvenlik görevlilerinin fark etmesi üzerine şüpheliler gazete binası önünden Aksaray-Otogar bağlantı yoluna doğru kaçtı. Molotof kokteyli atılması nedeniyle başlayan yangın güvenlik görevlilerince yangın tüpleri ile müdahale edilerek söndürüldü.

Olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri çevrede incelemelerde bulundu. Binanın önünde bir çanta içinde kullanılmamış molotof kokteylleri ile boş kovanlar ve kaçan şüphelilerden düşen bir çakmak bulundu.

AYNI SAATLERDE YENİ AKİT GAZETESİNE SALDIRI

Öte yandan, aynı saatlerde Yeni Akit gazetesinin Küçükçekmece’deki binasına da molotof kokteylli ve silahlı saldırı gerçekleştirildi. Binanın arkasında bulunan otopark girişine gelen yüzleri maskeli şüpheliler, otoparkta bulunan araçlara molotof kokteyli atarak gazete binasına da pompalı tüfekle ateş etti. Şüpheliler daha sonra kaçtı.

Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede incelemelerde bulundu. Gazete binasının arka sokağında çok sayıda boş kovan bulundu.

Polis ekiplerinin her iki gazete ve civarında aldığı geniş güvenlik önlemleri sürüyor. Kaçan şüphelilerin tespiti ve yakalanması için çalışma başlatıldı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
914 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

YENİ ŞAFAK VE YENİ AKİT’ EŞ ZAMANLI SALDIRI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    YENİ ŞAFAK VE YENİ AKİT’ EŞ ZAMANLI SALDIRI
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=86661
    #İstanbul #YeniŞafak #YeniAkit #Gazete #MaskeliKişiler #EşZamanlı #SilahlıSaldırı #MolotofKokteylliSaldırı #itvhaber