logo

YENİ SAHRA – BARBAROS İMAR PLANI İMZADAN ÇIKTI

İBB Meclisi’nde oylanarak kabul edilen Ataşehir Yeni Sahra Mahallesi ve Yakın Çevresine ilişkin 1/5000 Ölçekli Revize Nazım İmar Planı imzalanarak ilgili kurumlara dağıtımı yapılıyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Güvenilir kaynaklardan alına  bilgiye göre İBB Başkanlığı’ndan beklenen onayı alan Yeni Sahra Mahallesi ve Yakın Çevresine ilişkin 1/5000 Ölçekli RNİP (Revize Nazım İmar Planı) yaklaşık 4 ay sonunda Ataşehir Belediyesi’nin de arasında olduğu ilgili kurumlara dağıtımına başlanıyor.

Edinilen bilgiye göre haftasonu yada önümüzdeki hafta başında Ataşehir Belediyesi’ne ulaşması beklenen Yeni Sahra Mahallesi ve Yakın Çevresine ilişkin 1/5000 Ölçekli RNİP (Revize Nazım İmar Planı) ile Ataşehir Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Palanı (UİP) çalışmaları yapılacak.

Ataşehir İlçesi, Yeni Sahra Mahallesi ve Yakın Çevresine ilişkin 1/5000 Ölçekli RNİP İtirazı ile ilgili değerlendirmelerin yapılarak gerekli düzenlemelerin yer aldığı İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun 2017/183 sayılı raporu İBB Meclisinin 21 Nisan 2017 Cuma günü yapılan birleşimde oylanarak kabul edilmişti.

Plan notlarında düzenlemeler yapılarak 21 Nisan 2017 Cuma günü yapılan İBB Meclisi tarafından kabul edilen Yeni Sahra Mahallesi ve Yakın Çevresine ilişkin 1/5000 Ölçekli RNİP (Revize Nazım İmar Planı) yaklaşık 4 aydır İBB Başkanlığının onayını bekliyor.

İBB Başkanı kadir Topbaş’ın imzası ile ilçe belediyesi dahil ilgili kurumlara dağıtımı beklenen Yeni Sahra Mahallesi ve Yakın Çevresine ilişkin 1/5000 Ölçekli RNİP (Revize Nazım İmar Planı) ulaştığı andan itibaren Ataşehir Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Palanı (UİP) çalışmalarına başlayacak.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi daha önce yaptığı Recep Kenan aracılığı ile itvhaber.com’a yaptığı açıklamalarda Yeni Sahra Mahallesi ve Yakın Çevresine ilişkin 1/5000 Ölçekli RNİP (Revize Nazım İmar Planı) ulaştığı andan itibaren 1/1000 ölçekli UİP çalışmalarına başlayacaklarını, çalışmanın da 2 ay içerisinde tamamlanacağını ifade etişti.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
4393 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

YENİ SAHRA – BARBAROS İMAR PLANI İMZADAN ÇIKTI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    YENİ SAHRA – BARBAROS İMAR PLANI İMZADAN ÇIKTI
    https://www.itvhaber.com/yeni-sahra-barbaros-imar-plani-imzadan-cikti.html#.WYI7h3KNZ84.twitter
    #İBBMeclisi #Ataşehir #YeniSahraMahallesi #RevizeNazımİmarPlanı #İBBMeclisi #RNİP #İBBBaşkanlığı #UİP #UygulamaİmarPalanı #itvhaber #Barbaros #YeniSahra #İBB