logo

Yenisahra İmar Planı İBB Meclis Gündeminde

Yenisahra İmar Planı İBB Meclis Gündeminde

Yenisahra revize İmar Planı 47. Sırada gündeme alındı. İBB Meclisi’nde gündeme alınan Plan, sevk edildiği İmar Komisyonu’nca yapılacak inceleme sonrası görüşülerek oylanacak.

Recep Kenan/itvhaber.com

2012 Yılı Nisan ayında askıya çıkan, itirazlar değerlendirildikten sonra Bölge İdare Mahkemesi tarafından yürütmesi durdurulan, Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000’lik Revize NİP’nı yeniden değerledirilerek, gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra onay için İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi gündemine alındı.

İBB meclisi Eylül ayı gündemine alınan itirazları düzeltilen Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçekli Revize Nazım İmar Planı incelenmek üzere gönderildiği komisyondan sonra oylanmak üzere İBB Meclis gündemine girecek.

Vatandaşları Mağdur Etmeyecek Plan İçin Çalıştık

Ak Parti’nin Ataşehirli İBB Meclis Üyesi Cevat Arzık yaptığı açıklamada; Ak Parti grubu ve Ataşehirli üyeler olarak bölgedeki vatandaşları mağdur etmeyecek bir plan çıkartmak için çalıştıklarını, Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçekli Revize Nazım İmar Planı ile ilgili çalışmaların tamamlandığını, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nin Eylül ayı gündemine alınan ve incelenmek üzere İmar Komisyonu’na gönderilen planın bu ay çıkacağını beklediğini söyledi.

yenisahra_imar-revizyon

Eylül’de Yetiştirmeye Çalışıyoruz

Ak Partili İBB Meclis Üyesi Arzık, Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı’nın İBB Meclisi Eylül ayı görüşmelerinde onaylanamaması durumunda Ekim Ayı görüşmelerinde mutlaka çıkacağına inandığını söyledi.

İBB’den Sonra Ataşehir

Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçekli Revize Nazım İmar (NİM) Planı çalışmasının her aşamasında bölgedeki vatandaşların haklarını korumaya çalıştıklarının altını çizen Ak Partili İBB Meclis Üyesi Mustafa Cevat Arzık, planın onaylanarak meclisten geçmesi ile ilçe belediyesine gönderileceğini belirtti.

Uygulama İmar Planı’nı Yakından Takip Edeceğiz

Bu aşamada İlçe belediyesinin görevinin başlayacağını belirten Arzık, Ataşehir Belediyesi tarafından İBB’nin onayladığı 1/5000 Ölçekli Revize Nazım İmar (NİM) Planı çerçevesinde 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı’nın hazırlanacağının altını çizerek, Ak Parti grubu olarak ilçedeki plan hazırlıklarını da yakından takip edeceklerini, bölge halkının menfaatlerini koruyan bir planın hazırlanmasın için katkı vereceklerini söyledi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ