logo

21 Ekim 2018

Yerel Seçimde Ataşehir’i Yönetmeye Aday Olanlar


facebooktwitter
Recep KENAN
recepkenan@hotmail.com

Yaklaşan takvimi işleyen 31 Mart 2019 Yerel Seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nde adaylık başvuruları başladı. Şu ana kadar 5 aday İlçe Başkanlığına başvurarak adaylığını duyurdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP Genel Merkezi tarafından açıklanan takvime göre aday adaylık başvurusunun son gününde 19 Ekim 2019 Cuma günü CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na gelerek, İlçe Başkanı Hakı Altınkaynaka dilekçesini veren geçici olarak görevden uzaklaştırılan mevcut Ataşehir Belediye Başkanı Battal İgezdi, Ataşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu tamamlayarak Ataşehir’i yönetmeye aday olduğunu duyurdu.

KADIN, ANNE OLARAK YOLA ÇIKTIM, ATAŞEHİR’DE YÖNETİME TALİBİM

Ataşehir’i yönetmek üzere 31 Mart 2019 Yerel Seçiminde CHP’den aday adalığı başvurusu yapan bir başka isim ise bir kadın aday. Ataşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için baş vuran kadın aday Aysemin Gülmez, başvuru dilekçesini 19 Ekim 2019 Cuma günü makamında bir gurup kadın destekçisi ile ziyaret ettiği Hakkı Altınkaynak’a verdi.

CHP’den Ataşehir’i yönetmeye aday Ataşehir Belediyesi kadın aday adayı Av.Aysemin Gülmez, adaylık gerekçesinde “Güzel bir Ataşehir için, hayalimdeki Ataşehir için, bir kadın olarak, bir anne olarak yola çıktım ve Ataşehir’de yönetime talibim” ifadelerine yer verdi.

CHP’DEN İLK BAŞKAN ADAYI: BEYTULLAH DĞANAY

31 Mart 2019 Yerel Seçimler adaylığı taleplerinin alındığı süreçte başvuruların yapıldığı CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na ilk Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu Beytullah Doğanay’dan geldi.

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na giden Beytullah Doğanay, İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’a Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurumu evraklarını teslim etti.

2019 Yerel Seçimlerinde CHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yapan Beytullah Doğanay, 2014 Yerel Seçimlerinde de CHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yapmıştı.

DR.OKTAY ÖCAL DA ATAŞEHİR’İ YÖNETMEYE ADAY

Fatih Sultan Mehmet Hastanesi Acil Servis doktorlarından Dr. Oktay Öcal’da CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na gelerek aday adaylık dilekçesini ilçe başkanı Hakkı Altınkaynak’a vererek CHP çatısı altında Ataşehir’i yönetmeye aday olan isimler arasında yerini aldı.

HÜSEYİN BÜYÜKBAŞKAN ATAŞEHİR’E YÖNETİCİ ADAYI

Başvurusunu yapan bir başka Ataşehir’e yönetici adayı Hüseyin Büyükbaşkan. 31 Mart 2019 Yerel Seçiminde CHP’den aday adalığı başvurusu yapan Büyükbaşkan, ilçe başkanı Hakkı Altınkaynak’a dilekçesini vererek Ataşehir Belediye Başkanı aday adaylığını açıklarken “Birlikte yönetecek, birlikte Ataşehir olacağız. Daha katılımcı bir kent kültürünü egemen kılacağız” dedi.

EROL DOLU DA BAŞKAN ADAY ADAYI

Edinilen bilgiye göre Ataşehir’i yönetmeye aday, muhtarlık geçmişi ile yerel yönetim deneyimi başlayan, ilk dönemde Ataşehir Belediye Meclisi üyeliği yapan Erol Dolu’nun da CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na gelerek aday adaylık dilekçesini ilçe başkanı Hakkı Altınkaynak’a verdi.

Öte yandan bazı isimlerin aday adaylığı başvurularını Genel Merkez üzerinden yapacağı, bunlar arasında tanıdık isimlerin, Ataşehir’i tanıyan, Ataşehirlilerin tanıdığı sürpriz isimlerin aday adaylıklarının da söz konusu olduğu biliniyor.

GENEL MERKEZ’DEN BAŞVURACAĞI İDDİA EDİLEN İSİM

Edinilen bir başka kulis bilgisine göre Genel Merkez üzerinden Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu yapacak isimler arasında Ataşehir’in tek CHP Kurultay Üyesi olan Sami Kumser’in yer alacağı iddia ediliyor. İddialara göre Sami Kumser CHP Genel Merkez üzerinden yapacağı aday adaylık başvuru ile Ataşehir’in yönetimine aday olacak.

İLÇELERDEN BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

Bilindiği gibi başvuru dilekçesini verileceği son gün olarak 19 Ekim 2019 Cuma günü saat 17:00 olarak açıklanmıştı Cuma günü gün içerisinde gelen haberle ilçe üzerinden başvuruların kabul, bir hafta uzatıldı. İlçelerde aday adaylığı başvurusu son günü 26 Ekim 2016 Cuma günü akşam saatlerine kadar yapılabiliyor.

Etiketler: » » » »
Share
2495 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Öfkeliyim!..

  18 Temmuz 2019 Yazarlar

  Sosyal medya iyi hoş da... Bir şeyi amacına uygun kullanmayı bilmeyenleri; Kuralları okumayanları, okuduğunu anlamayanları, anlasa da takmayanları gördükçe öfkeliyim... Facebook'da 'plajda fink atıyorum' görgüsüzlüğü ile cümle alemi çatlatmak hevesi ile ayaklarının fotoğrafını çekip paylaşma saygısızlığını yapanlara öfkeliyim... Hiç tanımadığı halde, evli barklı kadınlara hiç bir davetkar davranışı olmadığı halde, kırk yıllık arkadaşı imiş gibi, özel mesajdan çiçek, böcek ve de kelebek gönderenlere acayip öfkeliyim... Açılan What...
 • KÜRESEL GÜÇ BLOKLARI

  09 Temmuz 2019 Genel, Yazarlar

  Kadere bak. Zaman su gibi akıp gidiyor. Çocukluğumuzda duyduğumuz, gençliğimizde öğrendiğimiz onca kavram… Şimdi o kavramlar arasında bir karmaşa mı, kargaşa mı ya da ortaklaşma mı desem sürüp gidiyor. Bizde kavramlar arasında sıkışıp kalmışız. Neydi o kavramlar? Şimdi sizlere o kavramlardan bahsedeceğim: 1. Kapitalizm: Öncülüğünü ABD’ nin yaptığı ve daha sonra Avrupa Birliği’ nin de ortaklaştığı aynı zamanda Hıristiyan dünyasının temelini oluşturan süper güç. Vahşi, sınır tanımaz, acımasız ezip geçen bir buldozer, Batı bloğu. 2. Sosya...
 • Gurbette soğan…

  30 Haziran 2019 Yazarlar

  Yetişirmem gereken işlerim var, hızlı çalışmam gerek. Ben müzik dinlerken daha güzel çalışıyorum. Hele bir de resim yapıyorsam eğer  türküler eşlik ediyor bana. Kimi zaman esinlendiriyor, kimi zaman dertlendiriyor, kimi zaman da neşelendiriyor... Evde iş yapıyorsam ve hızlı hareket etmem gerekiyorsa o zaman da imdadıma dokuz sekizlik şarkılar yetişiyor ki bir yandan oynayıp, diğer yandan iş yapabileyim diye. Hem böyle iş sıkıcı da olmuyor… İşte şimdi de öyle yapıyorum radyomda Orhan Hakalmaz söylüyor, ben fasulye ayıklıyorum… “Gurbette...
 • GİZLİ SES KAYDI SUÇ MUDUR?

  26 Haziran 2019 Yazarlar

  Değerli okurlarım hukuka uygun elde ettiğiniz her delili özel hukuk davarlınızda ve ceza davarlınızda delil olarak kullanabilirsiniz. Sadece planlı bir şekilde hareket ederseniz ve kendinize delil elde etmek amacı ile gizli bir şekilde hukuka aykırı bir şekilde gizlice habersizce ses görüntü video kaydı yaparsanız bunu hukuk ve ceza davarlınızda kullanamazsınız . Bizim sistemimizde normal şartlarda hukuka aykırı elde edilen deliller hükme esas alınamaz . Bir boşanma davasında bir tazminat davasında sizin hukuka aykırı bir şekilde elde ...