logo

21 Ekim 2018

Yerel Seçimde Ataşehir’i Yönetmeye Aday Olanlar


facebooktwitter
Recep KENAN
recepkenan@hotmail.com

Yaklaşan takvimi işleyen 31 Mart 2019 Yerel Seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nde adaylık başvuruları başladı. Şu ana kadar 5 aday İlçe Başkanlığına başvurarak adaylığını duyurdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP Genel Merkezi tarafından açıklanan takvime göre aday adaylık başvurusunun son gününde 19 Ekim 2019 Cuma günü CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na gelerek, İlçe Başkanı Hakı Altınkaynaka dilekçesini veren geçici olarak görevden uzaklaştırılan mevcut Ataşehir Belediye Başkanı Battal İgezdi, Ataşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu tamamlayarak Ataşehir’i yönetmeye aday olduğunu duyurdu.

KADIN, ANNE OLARAK YOLA ÇIKTIM, ATAŞEHİR’DE YÖNETİME TALİBİM

Ataşehir’i yönetmek üzere 31 Mart 2019 Yerel Seçiminde CHP’den aday adalığı başvurusu yapan bir başka isim ise bir kadın aday. Ataşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için baş vuran kadın aday Aysemin Gülmez, başvuru dilekçesini 19 Ekim 2019 Cuma günü makamında bir gurup kadın destekçisi ile ziyaret ettiği Hakkı Altınkaynak’a verdi.

CHP’den Ataşehir’i yönetmeye aday Ataşehir Belediyesi kadın aday adayı Av.Aysemin Gülmez, adaylık gerekçesinde “Güzel bir Ataşehir için, hayalimdeki Ataşehir için, bir kadın olarak, bir anne olarak yola çıktım ve Ataşehir’de yönetime talibim” ifadelerine yer verdi.

CHP’DEN İLK BAŞKAN ADAYI: BEYTULLAH DĞANAY

31 Mart 2019 Yerel Seçimler adaylığı taleplerinin alındığı süreçte başvuruların yapıldığı CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na ilk Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu Beytullah Doğanay’dan geldi.

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na giden Beytullah Doğanay, İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’a Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurumu evraklarını teslim etti.

2019 Yerel Seçimlerinde CHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yapan Beytullah Doğanay, 2014 Yerel Seçimlerinde de CHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yapmıştı.

DR.OKTAY ÖCAL DA ATAŞEHİR’İ YÖNETMEYE ADAY

Fatih Sultan Mehmet Hastanesi Acil Servis doktorlarından Dr. Oktay Öcal’da CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na gelerek aday adaylık dilekçesini ilçe başkanı Hakkı Altınkaynak’a vererek CHP çatısı altında Ataşehir’i yönetmeye aday olan isimler arasında yerini aldı.

HÜSEYİN BÜYÜKBAŞKAN ATAŞEHİR’E YÖNETİCİ ADAYI

Başvurusunu yapan bir başka Ataşehir’e yönetici adayı Hüseyin Büyükbaşkan. 31 Mart 2019 Yerel Seçiminde CHP’den aday adalığı başvurusu yapan Büyükbaşkan, ilçe başkanı Hakkı Altınkaynak’a dilekçesini vererek Ataşehir Belediye Başkanı aday adaylığını açıklarken “Birlikte yönetecek, birlikte Ataşehir olacağız. Daha katılımcı bir kent kültürünü egemen kılacağız” dedi.

EROL DOLU DA BAŞKAN ADAY ADAYI

Edinilen bilgiye göre Ataşehir’i yönetmeye aday, muhtarlık geçmişi ile yerel yönetim deneyimi başlayan, ilk dönemde Ataşehir Belediye Meclisi üyeliği yapan Erol Dolu’nun da CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na gelerek aday adaylık dilekçesini ilçe başkanı Hakkı Altınkaynak’a verdi.

Öte yandan bazı isimlerin aday adaylığı başvurularını Genel Merkez üzerinden yapacağı, bunlar arasında tanıdık isimlerin, Ataşehir’i tanıyan, Ataşehirlilerin tanıdığı sürpriz isimlerin aday adaylıklarının da söz konusu olduğu biliniyor.

GENEL MERKEZ’DEN BAŞVURACAĞI İDDİA EDİLEN İSİM

Edinilen bir başka kulis bilgisine göre Genel Merkez üzerinden Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu yapacak isimler arasında Ataşehir’in tek CHP Kurultay Üyesi olan Sami Kumser’in yer alacağı iddia ediliyor. İddialara göre Sami Kumser CHP Genel Merkez üzerinden yapacağı aday adaylık başvuru ile Ataşehir’in yönetimine aday olacak.

İLÇELERDEN BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

Bilindiği gibi başvuru dilekçesini verileceği son gün olarak 19 Ekim 2019 Cuma günü saat 17:00 olarak açıklanmıştı Cuma günü gün içerisinde gelen haberle ilçe üzerinden başvuruların kabul, bir hafta uzatıldı. İlçelerde aday adaylığı başvurusu son günü 26 Ekim 2016 Cuma günü akşam saatlerine kadar yapılabiliyor.

Etiketler: » » » »
Share
2179 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KİM HIRSIZ, KİMİN HIRSIZI ?

  13 Mayıs 2019 Yazarlar

  Hırsızlık, bir davranış biçimidir. Olumsuz bir eylemdir. Başkalarına zarar vermektir. Başkalarına ait olan her hangi bir şeyi, o kişinin rızası olmadan almaktır. Hırsızlık bir gasptır. Hırsızlığın yeri, zamanı, mekânı, kimsesi yoktur. Hırsızlığın dini, imanı, ahlakı, mezhebi, etnik kökeni ve biçimi de yoktur. Hırsız için, hedefin kim olduğu ve sonucunun ne ve nasıl olacağı önemli değildir. Onun için önemli olan amacının gerçekleşmesidir. Kişisel eylemlerde, özellikle gariban insanlar ve mekânlar seçilir. Ya cebindeki cüzdanı gasp edilir, ya...
 • NAFAKA KONUSUNDA SON DURUM NEDİR ?

  05 Mayıs 2019 Yazarlar

  Bildiğimiz gibi Türk Medeni kanunumuzda 4 çeşit nafaka vardır . Bunlardan birisi Tedbir nafakası ki bu nafaka boşanma davası açılmadan önce veya boşanma davası açıldıktan sonra ergin olmayan çocuk ve eş için takdir edilene nafaka türüdür. Diğeri iştirak nafakasıdır Çocuğun velayetini almayan eş aleyhine takdir edilen ve çocuğun giderlerine katılması için takdir edilen nafaka türüdür. Yoksulluk nafakası ise evliliğin boşanma kararı ile bitmesi nedeniyle yoksulluğa düşecek eş için diğer eş aleyhine hükmedilen nafakadır. Yardım nafakası i...
 • Boşanmada Mal Paylaşımı

  30 Nisan 2019 Yazarlar

  Değerli okurlarım bu makalemde siz değerli okurlarımı boşanmada mal paylaşımı nasıl olacak bu konu hakkında detaylı bilgilendirmek istiyorum. 1 ocak 2002 de kabul edilen yeni sisteme göre eşler olarak hiçbir sözleşme yapmaz iseniz otomatik olarak edinilmiş mallara katılma rejimine tabi olursunuz ve evlilik içinde edinmiş olduğunuz mallar yarı yarıya paylaşılır eğer siz mal ayrılığını kabul etmek istiyorsanız eşler evlilik içinde kim hangi malı edinirse o mal o kişiye ait olsun istiyor iseniz o takdirde mal ayrılığı rejimini seçebilirsiniz. B...
 • TÖRE VE NAMUS CİNAYETİ DAVALARI

  18 Nisan 2019 Yazarlar

  Değerli okurlarım bu makalemde  siz  değerli   dostlarıma  5237  SAYILI  Türk  ceza  kanunumuzda  yer  alan töre ve  namus  cinayetlerinden  bahsetmek  istiyorum. Türk  ceza  kanunumuzun  82 . maddesinin  /11/k maddesinde   töre  saiki ile  insan öldürme  suçu  düzenlenmiştir.  Fail burada  töreye  aykırı  hareket  ettiği  için  mağduru  öldürmektedir.Töre  saiki ile  işlenen  cinayetlerde TCK  29  .Maddesinde  yer  alan haksız  tahrik  hükümleri uygulanmaz.Burada  sanığın  bireysel bir karardan çok   aile  aşiret  etkisi  vardır Töre  sa...