logo

Yıldırım-10 Norduz Operasyonu Başlatıldı

Yıldırım-10 Norduz Operasyonu Başlatıldı

Bölücü terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barınan teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla “Yıldırım-10 Norduz Operasyonu” başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, terör unsurlarına yönelik Van İl Jandarma Komutanlığınca YILDIRIM-10 NORDUZ Operasyonu başlatıldığı duyuruldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan YILDIRIM-10 NORDUZ Operasyonu açıklaması:

Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Van İl Jandarma Komutanlığınca YILDIRIM-10 NORDUZ Operasyonu başlatıldı.

 Operasyonda Van İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 1.040 personel [70 operasyonel tim] görev alıyor.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Yıldırım (1-2-3-4-5-6-7-8-9) Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam; 46 terörist etkisiz hale getirildi, 23 işbirlikçi yakalandı, 90 mağara, sığınak ve depo imha edildi, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

YILDIRIM OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarı ile devam etmektedir.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ