logo

Zekeriya Açıkgöz ‘Bayramlar Barış Ve Huzuru Yaygınlaştırır’

kurban_bayram_mesaj_zekeriya-acikgozÇANDEF Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz Bayramların, insani değerlerin kazandırdığı barış ve huzuru yaygınlaştırıp, akrabalık bağlarını güçlendirdiğini söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Kurban Bayramı nedeni ile yayınladığı mesajda tüm vatandaşların, hemşerilerinin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutladığı mesaj yayınlayan İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, bayramlarda aile büyükleri olmak üzere bütün yakınları, komşuları, akraba ve dostları, hasta ve kimsesizleri ziyaret etmenin gereğini vurguladı.

Bayramların; giderek yitirilen sevgi, saygı, kardeşlik, paylaşma ve dayanışma gibi insani değerlerin yeniden kazanılmasına, toplumda barış ve huzur ortamının yaygınlaşmasına, kulluk bilincinin canlanmasına vesile olan müstesna zaman dilimler olduğunun altını çizen İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, bayramların akrabalık ve komşuluk bağlarını kuvvetlendirdiğinin altını çizdi.

ÇANDEF Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz’ün

KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI:

Çok kıymetli hemşehrilerim, saygıdeğer dostlar;

Bayramlar, giderek yitirilen sevgi, saygı, kardeşlik, paylaşma ve dayanışma gibi insani değerlerin yeniden kazanılmasına, toplumda barış ve huzur ortamının yaygınlaşmasına, kulluk bilincinin canlanmasına vesile olan müstesna zaman dilimleridir. Aynı zamanda bayramlar, gündelik hayatın yoğun koşuşturması içinde yalnızlaşan ve en yakınlarına bile zaman ayırmakta zorlanan günümüz insanının bir nebze olsun durup düşünmesine, kısır çekişmelerden, anlamsız kırgınlıklardan uzaklaşarak çevresindekileri fark etmesine, akrabalık ve komşuluk bağlarını kuvvetlendirmesine olanak sağlamaktadır.

Hepimiz bilmeliyiz ki, kurban ibadetinin hikmeti, kesilen kurbanının etini bizlerden daha fazla ihtiyacı olan kimselere ulaştırmakla, sahip olduğumuz nimet ve imkânları onlarla paylaşabilmekle ve neticede aramızdaki kardeşlik bağlarımızı güçlendirmekle gerçekleşir.

Bayramların gerçek bayram olarak yaşanabilmesi için, başta aile büyüklerimiz olmak üzere bütün yakınlarımızı, komşularımızı, akraba ve dostlarımızı, hasta ve kimsesizleri ziyaret etmeliyiz. Bu kaynaşma ve paylaşma gününde, hiç kimseyi bu bayram coşkusunun dışında bırakmamaya özen göstermeliyiz. Çünkü bayram, toplumun bütün kesimleri tarafından paylaşıldığı oranda bayram olma özelliği kazanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz milletimiz olmak üzere, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın ve bütün İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ederken, Allah katında kurbanlarımızın makbul olmasını diler ve bayramın getirdiği kardeşlik, dayanışma ve kaynaşma ruhu ile tüm dünyanın barış, huzur ve esenlik içinde yaşamasını şahsım ve yönetim kurulum adına Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.

Can bula cânânını

Bayram o bayram ola

Kul bula sultanını

Bayram o bayram ola.

Hüzn-ü keder def ola

Dilde hicap ref ola

Cümle günah af ola

Bayram o bayram ola.

Lütfi ya lütfü kerim

Erişe rahmü-rahim

Bermurad ede fehim

Bayram o bayram ola.

(Alvarlı Efe hz.)

Zekeriya AÇIKGÖZ

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu

(ÇANDEF) Genel Başkanı

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1328 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Zekeriya Açıkgöz ‘Bayramlar Barış Ve Huzuru Yaygınlaştırır’” için 1 yorum

  1. cemil : diyor ki:

    Zekeriya Açıkgöz ‘Bayramlar Barış Ve Huzuru Yaygınlaştırır’ | İTV Haber https://www.itvhaber.com/zekeriya-acikgoz-bayramlar-baris-ve-huzuru-yayginlastirir.html