logo

ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ DALYAN SAHİLİ’NDE BAŞLADI

Kamplı festival kültürünü yaşatmak amacıyla Milyon Yapım, Umut Kuzey’in öncülüğünde dört yıl önce başlatılan Zeytinli Rock Festivali’nin dördüncüsü Zeytinli Dalyan’da başladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Birbirinden başarılı üç yılı geride bırakan festival her yıl büyüyerek ve güçlenerek Türkiye’nin en büyük yerli müzik festivalleri arasında yer aldı.

Türk rock müziğinin geçit töreni olan Zeytinli Rock Festivali, bir taraftan Türkiye’nin dört bir yanında yapılan yeni festivallere ilham olurken, bir taraftan da ülkemizde kamplı festival kültürünün yerleşmesi ve gelişmesine de katkı sağlıyor.

Geçtiğimiz yıl 75 sanatçı ve 150.000’den fazla müzikseveri ağırlayarak Türkiye müzik tarihine damga vuran Zeytinli Rock Festivali, bu yıl da yine Umut Kuzey’in önderliğinde %100 müzik ve eğlence mottosuyla 23 – 27 Ağustos tarihlerinde her zamanki yerinde gerçekleşecek.

ZEYTİNLİ’DEKİ TÜRK ROCK MÜZİĞİ FESTİVALİ’NDE ÖNEMLİ İSİMLER VAR

Zeytinli Rock Festivali’nin dördüncüsünde Türk Rock müziğinin önemli isimlerinden Şebnem Ferah, Selda Bağcan, Boom Pam, Pentagram, Mabel Matiz, Mavi Sakal, Teman, Mor ve Ötesi, MaNga ve Atena yer alıyor.

Türk Rock müziği temsilcileri ile müzikseverleri müzik, deniz, kum ve güneş ile buluşturacak festivalde 5 gün boyunca sadece ana sahnede 35 sanatçı ve grubu ağırlayacak olan, yılın en önemli müzik olayında sahne alması kesinleşen isimler şöyle:

23 Ağustos Çarşamba

Mor ve Ötesi, Feridun Düzağaç, Moğollar, Pilli Bebek, Yeni Türkü, İskender Paydaş, What da Funk

24 Ağustos Perşembe

Teoman, manga, Seksendört, Flört, Tuna Kiremitçi, Niyazi Koyuncu, Set

25 Ağustos Cuma

Athena, Selda Bağcan & Boom Pam, Ceylan Ertem, Pinhani, Adamlar, Pera , Çamur

26 Ağustos Cumartesi

Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Mabel Matiz, Umut Kuzey, Melis Danişmend, Sattas, TNK

27 Ağustos Pazar

Bulutsuzluk Özlemi, Pentagram, Mavisakal, Kurban, Kurtalan Ekspres, Baba Zula, Yedinci Ev

Festivalde “Yüzdeyüz Müzik sahnesi”!

Zeytinli Rock Festivali’nin bu yıl Yüzdeyüz Müzik Sahnesi de ise; Deniz Tekin, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Neyse, Yok Öyle Kararlı Şeyler, Sena Şener, Ezgi Aktan, Cihan Mürtezaoğlu, Gökcan Sanlıman gibi müzik sektöründe yer edinmiş isimlerin yanı sıra, yüzdeyüzmüzikekspres elemelerinden seçilecek onlarca grubun sahne alacağı Yüzdeyüz Müzik sahnesi izleyenlere Türkiye’de müziğin geleceği hakkında fikir verecek.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
926 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ DALYAN SAHİLİ’NDE BAŞLADI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ DALYAN SAHİLİ’NDE BAŞLADI
    https://www.itvhaber.com/zeytinli-rock-festivali-dalyan-sahilinde-basladi.html#.WZ2VXiDI96Q.twitter
    #KamplıFestival #MilyonYapım #UmutKuzey #ZeytinliRockFestivali #ZeytinliDalyan #Festival #Türkiye #YerliMüzikFestivali #Zeytinli #RockFestivali #itvhaber #Dalyan