logo

Ataşehir Kent Konseyi Kongresi: Yeni Ekiple Devam

Ataşehir Kent Konseyi Kongresi: Yeni Ekiple Devam

Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Başkan İlgezdi’nin katıldığı Ataşehir Kent Konseyi 17.Olağan Genel Kurulunda yeni başkan ve yönetimi belirlendi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Başkan Battal İlgezdi’nin katılımı ile gerçekleştirilen Ataşehir Kent Konseyi (AKK) 17.Olağan Genel Kurulu, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kongrede Ataşehir Kent Konseyi başkan ve yeni yönetimi seçildi. Yapılan seçimde Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Mustafa Çatak ve yönetimi göreve geldi.

Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde yapılan Ataşehir Kent Konseyi 17. Olağan Genel Kuruluna; Ataşehir Kaymakam vekili Hamza Atalay, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Vedat Vefa Budak, Kent Konseyi bileşenleri, STK temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve Ataşehirli basın mensupları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Divan Başkanlığına oybirliği ile Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt, Kâtip üyeliklerine Okan Kılıç ve Şahin Baran seçildi.

KENT KONSEYİ BİLEŞENLER ARASINDA DENGE KURMAYA ÇALIŞTIK

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi mevcut başkanı Turan Dolu; “ Ataşehir Kent Konseyi 2009 da kuruldu. O tarihten bu yana görev aldığım Konsey çalışmalarında Ataşehir için hem kentin gelişiminde hem de toplumun sorunlarının çözüm noktasında bir şeyler yapmaya çalıştım. Kent Konseyi bileşenler arasında birlikte bir denge kurmaya çalıştık.” dedi.

KENTİN GELİŞMESİNDE KENT KONSEYİNİN ROLÜNE DİKKAT ÇEKTİ

Kent Konseyinin kentin gelişmesindeki rolünün önemine işaret eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir için çalışanlara teşekkür ettiği konuşmasında; “Kentimizin en büyük sorunu olan imar ve mülkiyet sorununu İBB ile yaptığımız çalışmalar sonucunda belli aşamalar kaydederek çözüm noktasında büyük ilerlemeler kaydettik. Üç ilçeden 17 mahallenin birleşmesiyle kurulan Ataşehir ilçesinin en büyük sorunu kuşkusuz uzun yıllar çözülemeyen imar ve mülkiyet sorunuydu.  Çalışmalarımızla belli bir noktaya getirdiğimiz bu sorunların büyük bir kısmını çözdük ve mülkiyet sorununda da son aşamaya geldik. Ocak ayından sonra mülkiyet sorununu çözerek tapularını vereceğimizin müjdesini buradan vereyim. İmar ve Mülkiyet sorunu konusunda tüm siyasi partilerin grupları da destek verdi.” İfadelerine yer verdi.

Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu’nun Onursal başkanlığı için verilen önerge oybirliği ile kabul edildi.

Faaliyet raporunun okunmasından sonra tek liste ile seçime giren Mustafa Çatak’ın listesi oybirliği ile kabul edildi ve Mustafa Çatak Ataşehir Kent Konseyi’nin yeni başkanı oldu.

Oylamanın sonucunda Ataşehir Kent Konseyi Başkanı seçilen Mustafa Çatak, kendisini başkanlığa layık gören Ataşehir Kent Konseyi üyelerine ve katılımcılara teşekkür etti. 

Yeni yönetime Ataşehir yerel basınından Serkan Şimşek asıl üye, İsa Kırım yedek üyeler arasında yerini aldı.

Yeni Yönetim Şu İsimlerden Oluştu:

Kent Konseyi Başkanı:  MUSTAFA ÇATAK

YÖNETİ KURULU ASİL ÜYELER

Paylaşın:
Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ