logo

CHP’li Gürsel Tekin partisinden istifa ettiğini açıkladı

CHP’li Gürsel Tekin partisinden istifa ettiğini açıkladı

CHP’de siyasi yaşamını sürdüren; genel sekreter, milletvekili görevlerinde bulunan, 31 Mart yerel seçiminde adaylık bekleyen Gürsel Tekin partisinden istifa etti.

Recep Kenan / itvhaber.com

Sosyal medya hesabından yazılı açıklama yapan CHP’li Gürsel Tekin partisinden istifa etti.

Gürsel Tekin adı, 31 Mart yerel seçimlerinde Kadıköy ve Esenyurt Belediye başkan adaylıklarında öne çıkıyordu.

CHP çağdaş uygarlığı hedefleyen, Türkiye’de iktidar olma ve halka hizmet etme amacına sahip Atatürkçü ve sosyal demokrat bir parti kimliğinden uzaklaştırıldığını iddia eden CHP’li Gürsel Tekin partisinden istifa etti.

CHP’li Gürsel Tekin istifa açıklamasında,  “Partinin her makamında görev alma onuruna erişmiş, her zaman sokakta, halkın içerisinde Türkiye’de iktidar olmak için çalışmış benim için ortaya çıkan bu tablo acı ve üzüntü vericidir.”  İfadelerline yer verdi.

Gürsel Tekin Tarafından sosyal medya üzerinden yapılan yazılı istifa açıklaması:

*Aziz milletime ve yol arkadaşlarıma, Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel ilkeleri tüzük ve programında yer almaktadır.
*Ne yazık ki geçen zamanda CHP çağdaş uygarlığı hedefleyen, Türkiye’de iktidar olma ve halka hizmet etme amacına sahip Atatürkçü ve sosyal demokrat bir parti kimliğinden uzaklaştırılmış, 
*Hiçbir objektif koşul, liyakat ve ehliyetin olmadığı, 
*Parti içi hemşericilik, gruplaşma, ekipleşme ilişkileri ile makam ve mevkilerin dağıtıldığı, 
*Partiye emek veren, partinin iktidar olması için çalışan insanların dışlandığı, 
*Türkiye’de iktidar mücadelesi yerine parti içi iktidar mücadelesinin yeğ tutulduğu, 
*Parti hukukunun ve partimiz emekçilerinin haklarının yok sayıldığı,
*Genel Merkezin kendi açıkladığı kural ve talimatlara bile uymadığı, parti hukukuna ve açıklamalarına güvenerek emek sarf eden insanların emeklerinin gasp edildiği,  İdeoloji, ilke veya düşünce ile oluşan yoldaşlık ruhu yerine ahbap – çavuş, eş, dost, akraba ilişkilerinin her düzeyde belirleyici olduğu bir yapı haline dönüşmüştür.

Partinin her makamında görev alma onuruna erişmiş, her zaman sokakta, halkın içerisinde Türkiye’de iktidar olmak için çalışmış benim için ortaya çıkan bu tablo acı ve üzüntü vericidir.

Bu sebeple, Gençlik yıllarımdan beri hayatımı adadığım, ilkelerini kalbime mühürlediğim Cumhuriyet Halk Partisi’nden yine inandığım, uğruna yaşadığım ilkeler bunu emrettiği ve mevcut yapıda çalışma imkanım kalmadığı için büyük bir üzüntüyle istifa ediyorum. Uğruna hayatımı adadığım ilkeler için çalışmaya devam edeceğim. Kamuoyuna saygıyla duyururum.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ