logo

Meteoroloji’den Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı

Meteoroloji’den Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı

Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Antalya ve Doğu Akdeniz’in doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Gümüşhane, Bayburt çevrelerinde yağış bekleniyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Yurdun batı bölgelerinin hafta sonuna kadar yer yer yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji’den Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı geldi.

Meteorolojik tahminlere göre Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Antalya ve Doğu Akdeniz’in doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Gümüşhane, Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği ön görüldüğü açıklandı.

MARMARA, KIYI EGE, ANTALYA VE DOĞU AKDENİZ’İN DOĞUSU YAĞIŞLI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Antalya ve Doğu Akdeniz’in doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Gümüşhane, Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU’NUN BATISI SİVAS, GÜMÜŞHANE VE BAYBURT KAR YAĞIŞLI

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun batısı ile Sivas, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde, bu akşam saatlerinde Hatay kıyılarında, Salı Edremit Körfezi çevresinde beklenen yağışların ise yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. İç kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam saatlerinde Hatay kıyılarında, bu gece saatlerinden sonra Kıyı Ege’de görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde (Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran ve Gömeç) yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ