logo

ZAFER KARAMEHMETOĞLU ‘MİLLET OLDUĞUMUZU ANLADIK’

ZAFER KARAMEHMETOĞLU ‘MİLLET OLDUĞUMUZU ANLADIK’

Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, 15 Temmuz 2016 Cuma gecesi FETÖ/PDY yapılanması tarafından kalkışılan darbe girişimi ve sonrası yaşananların Ataşehir’e etkilerini değerlendirdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Askeriye veya sivil, devletin değişik kademelerindeki milletin içinden kişilerin, memleketimizin istikbal ve istiklalini tehlikeye sokacak bir işgal girişimini milletimizin kahramanlıkla; tanklara, kurşunlara, F16’lara karşı göğüs gererek önlediğini kaydeden Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, vatandaşların polisiyle birlikte verdiği mücadelede 240 şehit verdiğini belirtti.

Akın Sertçelik’i darbe kalkışmasına karşı canı pahasına verdiği mücadelede şehit verdiklerini ifade eden Karamehmetoğlu,  FETÖ/PDY yapılanması tarafından kalkışılan darbe girişimine karşı direnişte Ataşehir’den 1 şehit verildiğini, 29 gazilerinin olduğunu kaydetti.

Ataşehir’de 27 gün boyunca tutulan “Demokrasi Nöbetleri”nde her görüşten, toplumun her kesiminden Ataşehirlilerin omuz omuza demokrasiye sahip çıktığını, istiklal mücadelesi vererek memleketi işgalden kurtaran vatandaşların “Millet” olduklarını anladığını vurgulayan Zafer Karamehmetoğlu, tüm ülkede olduğu gibi FETÖ/PDY yapılanması ile ilişkisi olanlara yönelik operasyonların sürdüğünü kaydederek; “Memleketimiz işgalden kurtuldu. Allah bir daha göstermesin. Hepimize geçmiş olsun” dileğinde bulundu.

KAYMAKAM ZAFER KARAMEHMETOĞLU itvhaber.com’a 15 TEMMUZ’U DEĞERLENDİRDİ

FETÖ/PDY yapılanması tarafından kalkışılan darbe girişimi ve sonrası Ataşehir’in ve Ataşehirlilerin yaşadıklarını Recep Kenan aracılığı ile itvhaver.com’dan paylaşan Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, kalkışmayı “darbeden öte” olarak niteleyerek; “15 Temmuz 2016 Cuma gecesi, bundan tam 4 hafta önce ülkemiz bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı.  Darbe girişiminden öte; ülkemizin geleceğine ipotek konulması ve istiklalinin tehlikeyle karşı karşıya kalması ve hainlerin ihanetlerini ortaya koyuşlarını fiilen yaşadık” dedi.

DARBEYİ MİLLETİMİZ KAHRAMANLIKLA ÖNLEDİ

Karamehmetoğlu, “Bu vatanda yaşayıp, bu memleketin içinden çıkıp, Askeriye veya sivil devletin değişik kademelerinde görev yapıp; seçilmiş hükümet ve cumhurbaşkanımız hedef seçilerek, mili iradeyi top yekün ortadan kaldırarak, darbe yaparak, memleketimizin istikbal ve istiklalini tehlikeye sokacak bir işgal girişimini milletimiz; tanklara karşı göğüsle, kurşunlara karşı yürekle, F16’lara karşı vücutlarını siper ederek, çok büyük bir kahramanlıkla önlemiştir. Milletimizin bu kahramanlığı dünya tarihine geçmiştir” ifadeleriyle; milletin darbe girişimine kahramanca göğüs gerdiğini kaydetti.

MİLLETİMİZ TANKLARA, F16’LARA, G3’LERE GÖĞSÜNÜ SİPER ETMİŞTİR

“Milletimiz tanklara, F16’lara, G3’lere, Kobra silahlarına sahip asker elbisesi giymiş terör guruplarına karşı göğsünü siper etmiştir” diyen Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu “Nasıl oldu bu?” sorusunu yönelterek; ”O gece yarısı Sayın Cumhurbaşkanımız canlı yayınla televizyona bağlanarak, halkımızı darbe girişimine karşı direnmeye meydanlara çağırdı. Ben de bizzat dinledim çağrıyı” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TV’den yaptığı çağrıyı hatırlattı.

MİLLET, ÖLÜMÜ GÖZE ALARAK DARBENİN KARŞISINA DİKİLDİ

15 Temmuz gecesi “Darbe Girişimi”nde yaşananları özetleyen Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, bu “iğrenç” olarak nitelediği olayları yaşatanların memleketin evlatları olan askerlerin arasından çıkmasının daha acı olduğunu kaydettiği değerlendirmelerinde şu açıklamaları yaptı:

Milletimiz, bu muhteşem millet ölümü göze alarak darbenin karşısına dikildi. TRT’nin işgali, köprünün kapatılması, Genelkurmay’da üst rütbeli komutanların esir alınması, F16’larla 54 Özel Harekat polisimizin Gölbaşı’nda şehit edilmesi, milli iradenin temsilcisi TBMM’nin bombalanması, İstanbul’da Avrupa ve Anadolu yakasında tankların caddelere çıkması, insanları arabaları ezmesi… Bunlar iğrenç şeyler. Milletimize bunları yapanların memleketin evlatlarından oluşan askerin arasında çıkması daha acı…

TÜRK MİLLETİ ALLAH İÇİN TANKLARA KARŞI DURDU

Vatanını, bayrağını, hükümetini hele Cumhurbaşkanı’nı gönülden seven büyük, Müslüman Türk milleti genci – ihtiyarı, kadını- erkeğiyle Allah için tanklara karşı durdu. Bizim hemşerimiz, kardeşimiz Safiye Bayatlı, köprüde tankların yanındaki darbecilerle konuşan insan.

POLİSİMİZLE, VATANDAŞIMIZLA BERABER MÜTHİŞ BİR MÜCADELE

Darbe girişiminde, ilk andan itibaren ülkemizin bütün yönetim kademeleri, özellikle polisimiz sivil halkımızla, vatandaşımızla beraber müthiş bir mücadele verdi. Vatanını seven askerlerimiz, takdire şayan mücadele verdi. Allah hepsinden razı olsun.

240 VATANDAŞIMIZ ŞEHİT

Bir daha böyle bir darbe girişimi yaşanmasın. Memleketimizin geleceğine ipotek konuyor. Tehdit ediyor. 240 vatandaşımız şehit oldu.

ATAŞEHİR’DEN ŞEHİDİMİZ: AKIN SERTÇELİK

Ataşehir’de emniyet kendi güvenlik birimleri ile son derece yüksek kendi güvenlik tedbirlerini aldı. Bizde takip ettik. İlçemizde hiçbir sorun yaşanmadı. İlçemizden Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyaran yüzlerce vatandaşımızdan 1 şehidimiz Akın Sertçelik, 29 gazimiz var. Organlarından el ve ayaklarını kullanamayacak olan, mermileri vücudunda olan gazilerimiz var. O gün orada olan herkes gazidir.  Allah ondan, bütün şehitlerimiz ve gazilerimizden razı olsun.

GAZİLERİMİZ VE ŞEHİT YAKINLARIMIZA SAHİP ÇIKTIK

Biz, devlet olarak en başından beri gazilerimiz ve şehit yakınlarımıza sahip çıktık. Devletin bütün birimlerini harekete geçirdik, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin bütün ihtiyaçlarını karşıladık. O günden beri takiplerini devam ettiriyoruz. Onların maddi manevi bütün ihtiyaçları bizim için emirdir.

“MİLET OLDUĞUMUZU ANLADIK”

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’daki darbe girişim sonrasında 27 gün boyunca ilçemizde demokrasi nöbetleri iştirak ettik. Vatandaşımızla beraber olduk. Birbirimizle kucaklaştık. Siyasi partiler birleşti. Sivil Toplum Örgütleri birleşti. Halkımız tek vücut oldu. Bayrak sevgimiz canlandı. Milet olduğumuzu anladık…

Müftülük salalar verdirdi. Mermiler atılırken başladı salalar verilmeye. O gece şehitlerimizi çoğu 01:45 civarında verildi.

MEMLEKETİMİZ İŞGALDEN KURTULDU

Bu güzel memleket müdafaasına her kim katkı sağladıysa, Allah onlardan razı olsun. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizle devletimiz, polisimiz, kahraman askerlerimiz, vatandaşımız çok büyük bir hizmet ifa etmişlerdir. Memleketimiz işgalden kurtuldu.

BİR BİRİMİZİ DAHA ÇOK SAYACAĞIZ, SEVECEĞİZ

Bundan sonra bir birimizi daha çok sayacağız, seveceğiz. Demokrasi nöbetlerinde biz bunları yaşadık. Halk birleşti. Siyasi parti ayrımı kalmadı. Bütün siyasi partilerin mensubu vatandaşlarımız vardı. Kürt kardeşlerimiz, Alevi kardeşlerimiz toplumun her kesiminden vatandaşlarımız vardı, herkes birbirini kucakladı demokrasi nöbetlerinde.

ALLAH BİR DAHA GÖSTERMESİN

Demokrasi nöbetlerinde her gün şehitlerimizin ruhuna, gazilerimizin şifasın Kuran okundu, dualar edildi. Müftülüğümüz öncülük yaprak hocalarımızı seferber etti. Son geceye kadar salalar verildi. Bu memleket bir badire atlattı. Bundan sonra daha çok çalışıp vatanımıza sahip çıkacağız. Allah bir daha göstermesin. Hepimize geçmiş olsun…

ATAŞEHİR’DE OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Devlet içinde Fetullahçı Terör Örgütü’ne filen taraf olanları, belgeli olanları ilgili yerlere bildireceğiz. Bir kısmını bildirdik, görevden uzaklaştırıldı.

Talimatları verdik. Ataşehir’de kurumların kendi bünyesindeki operasyonlar devam ediyor. Her kurum kendi üst yönetimine durumunu bildiriyor. Fiilen FETÖ/PDY yapılanması ile bağlantılı olduğunu tespit ettiğimiz kişilerin soruşturulması gerektiğini, kendileri hakkında soruşturma, araştırma yapılması gerektiğini bildiriyoruz.

FETÖ/PDY İLE BAĞLANTISI YOKSA GÖREVE BAŞLATILIR

Açığa alınmak, memuriyete son verilmek anlamına gelmiyor. Kişinin hukuk kuraları içerisinde araştırılıp, KHK ile belirlenen; FETÖ/PDY ile bağlantısı, sempatizanlığı, intisap, müzahiriyet, üyeliği olmadığı anlaşılırsa görevine başlatılır. Ya da başka yerde göreve tayin edilir.

BİLDİRMEK, GEREĞİNİ YAPMAK DURUMUNDAYIZ

Çok sayıda inceleme yapılacak personel var. Bunların hepsi ile ilgili araştırma yapılacak. Her gün sayı değişiyor.  Ataşehir’de; Milli Eğitim’de 150 – 200’e yakın, Müftülüğümüzde 10 -15, sağlık ve belediyede çok az; bir iki kişi, emniyetten 5-6 personel açığa alındı. Bunun dışındaki kurumlarda bize gelen bir bilgi yok. Biz de baktık, inceledik sicilleri. Ama bu süreçtir. Göremediğimizi, tespit ettiğimiz anda bildirmek, gereğini yapmak durumundayız.  

FETÖ/PDY İLE BAĞLANTISI OLAN PERSONEL BİLDİRİLMEK ZORUNDA

Belirlenen ölçüler çerçevesinde FETÖ/PDY ile bağlantısı olan personel, amirleri tarafından bize bildirilmek zorunda. Bunlar bize bildiriliyor. Biz de üst yönetime iletiyoruz.

FETÖ/PDY İLE BAĞLANTILI 4 ÖNEMLİ EĞİTİM KURUMU KAPATILDI

Ataşehir’de hizmet veren, FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu belirlenen 4 önemli eğitim kurumu kapatıldı. Birkaç da etüt merkezi ve yurt kapatıldı.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ