logo

MEB Açıkladı, ‘20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak’

MEB Açıkladı, ‘20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak’

Son dakika bilgisine göre Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen adaylarının beklediği açıklamayı yaparak 20 bin öğretmen ataması yapılacağını duyurdu.

Recep Kenan / itvhaber.com

Yapılan açıklamaya göre öğretmen atamalarında yüzde 50 KPSS puanı, yüzde 50 mülakat puanı belirleyici olacak. Öğretmen atamalarına ilişkin takvim de netleşti.

MEB Yusuf Tekin, atamalarda KPSS puanı yüzde 50, mülakat puanı yüzde 50 etkili olacağını kaydetti.

Ön başvurular 20 Mayıs’tan itibaren alınacak, sözlü sınavlar ise 1 Temmuz itibarıyla yapılmaya başlanacak. Bu atama döneminde en fazla sınıf öğretmenliği branşı için atama yapılacak.

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı, ön başvuruları 20 Mayıs’tan itibaren almaya başlayacak. 10 Haziran günü sözlü sınav merkezleri ilan edilecek. 1 Temmuz’dan itibaren de sözlü sınavlar yapılmaya başlanacak.

EN ÇOK ATAMA SINIF ÖĞRETMENİ

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in açıklamasına göre en fazla sınıf öğretmenliği ataması yapılacak. Bu atama döneminde 3 bin 263 sınıf öğretmeni göreve başlayacak.

HANGİ BRANŞLARDA ATAMA YAPILACAK?

Sınıf öğretmenliğini, 2 bin 499 kadroyla özel eğitim öğretmenliği, bin 597 kadroyla rehberlik öğretmenliği, bin 594 kadroyla Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 968 kadroyla İngilizce öğretmeni takip edecek.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ