logo

LABEP: 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA KAYGIYLA GİRİYORUZ

Laik Ve Bilimsel Eğitim Platformu 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılına eğitimle ilgili sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, veliler ve sade yurttaşlar olarak düş kırıklıkları, kaygıyla girildiğini duyurdu.

Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu (LABEP)  Yürütme Kurulu tarafından yapılan duyuru şöyle:

LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİM PLATFORMU’NDAN (LABEP)

KAMUOYUNA DUYURU

Böyle Eğitim Olmaz!

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılına eğitimle ilgili sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, veliler ve sade yurttaşlar olarak düş kırıklıkları, kaygı ve isyan duyguları ile giriyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın dindar bir yeni nesil projesi ile uyum içindeki ‘yeni’ müfredat (ders) programlarını reddediyoruz.

Bilim yerine inancın konulmaya çalışılmasına; laik Cumhuriyet rejiminin ruhuna ters düşen biat kültürünün yaygınlaştırılmasına;

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetkilerinin dinci vakıf, tarikat ve cemaatlere devredilmesine ‘Hayır!’ diyoruz.

Demokrasinin güvencelerinden biri olan ve anayasal koruma altında bulunan Öğretim Birliği Yasası’nın yok edilmesini, çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği açısından çok tehlikeli buluyoruz.

Başarılı okullarımızın ‘Proje Okul’ adı altında, başarıları gölgeli imam hatip okullarına dönüştürülmelerini istemiyoruz.

4+4+4 kesintili sistemin yanlışlığını, çöküşünü ve verdiği hasarı gördüğümüz için, ivedi olarak 12 yıllık zorunlu kesintisiz eğitime geçilmesini talep ediyoruz.

Anadolu Öğretmen Liselerinin kapatılmalarını ve öğretmenlerimize yaşatılan inanılmaz değerbilmezliği aymazlık olarak niteliyoruz.

Dini ağırlıklı seçmeli derslerin bütün okullarda ve sınıflarda okutulmasına, ayrıca Kuran kurslarındaki eğitimin zorunlu eğitim kapsamına alınmasına razı olmuyoruz.

Ders kitaplarının Atatürk, bilimsel gerçekler ve evrensel değerlerle donatılmasını istiyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın içine düştüğü ve ülkemizi de soktuğu bu çıkmaz sokaktan bir an önce çıkmasını diliyor, bunun için de eğitim sorunlarını çözme işinin gerçek eğitimcilere bırakılmasını talep ediyoruz.

Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu

(LABEP)  Yürütme Kurulu

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
552 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

LABEP: 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA KAYGIYLA GİRİYORUZ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    LABEP: 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA KAYGIYLA GİRİYORUZ
    http://www.itvhaber.com/labep-2017-2018-egitim-ogretim-yilina-kaygiyla-giriyoruz.html#.WbwXybqNBEg.twitter
    #LaikEğitim #BilimselEğitim #Platformu #LABEP #EğitimYılı #ÖğretimYılı #STK #Öğretmen #Veli #Yurttaş #YeniMüfredat #Ders #itvhaber