logo

19 Mayıs Gençlik Bayramı Ataşehir’de Coşkuyla Kutlanacak

19 Mayıs Gençlik Bayramı Ataşehir’de Coşkuyla Kutlanacak

Ataşehir Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105’inci yıl dönümünü; coşkulu  konserler ve etkinliklerle kutlayacak.

Ataşehir Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105’inci yıl dönümünü; coşku dolu konserler, spor etkinlikleri ve Tarihçi – Yazar İlber Ortaylı’nın söyleşisiyle kutlayacak. Gençler için özel olarak hazırlanan program kapsamında müzikseverlerin ilgiyle takip ettiği sevilen gruplar  Rubato, Köfn ve Madrigal Ataşehir’de sahne alacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ataşehir’de büyük coşkuyla kutlanacak 19 Mayıs Gençlik Bayramı’na Atapark ev sahipliği yapacak. Gençler gün boyunca spora, müziğe ve eğlencelere doyacak.

Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel‘in de katılması beklenen resmi çelenk koyma töreniyle başlayacak 19 Mayıs kutlamaları, Ataşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği etkinlikler ve konserlerle gün boyunca sürecek.

İlber Ortaylı Ataşehir’e Konuk Olacak

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Ataşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği ilk etkinlik programı Pelin Batu’nun moderatörlüğünde büyük Tarihçi ve Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı ileüç okyanusu kulaçlamış 23 yaşındaki yüzücü Aysu Türkoğlu’nu buluşturacak olan “Cumhuriyet Denizi’nde 105 Yıl” isimli söyleşi programıyla başlayacak.

Cumhuriyet’in iki farklı kuşağını bir araya getirecek söyleşi programı, 18 Mayıs Cumartesi günü İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de düzenlenecek.

Tarihçi ve Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ulu Önder  Mustafa Kemal Atatürk’ün zorlu deniz yolculuğuyla İstanbul’dan yola çıkıp Samsun’a vardığı 1919’un 105. yılını, Atatürk’ün gençlik ve spora bakış açısını, milli mücadelede Samsun’un önemini Ataşehirlilerle paylaşacak. Tarih, spor, gençlik, tecrübe ve yüzme üzerine yapılacak söyleşi programı ücretsiz / biletli olacak.

Spor Etkinlikleri Kayışdağı 80. Yıl Parkı’nda

Ataşehir Belediyesi’nin Gençlik Bayramı’nın heyecanını yaşatmak amacıyla hazırladığı kutlama programı çerçevesinde çeşitli spor etkinlikleri de düzenlenecek. Ataşehirli gençler, Kayışdağı 80. Yıl Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenecek basketbol, voleybol, futbol ve tenis yarışmaları ile zumba etkinliğine katılarak eğlence dolu anlar yaşayıp, hep birlikte 19 Mayıs’ı kutlamanın mutluluğunu yaşayacaklar.

Gençler Rubato, Köfn Ve Madrigal İle Eğlenecek

Kutlama programının müzik dolu anları ise 19 Mayıs Pazar günü Atapark’ta saat 16.00’da başlayacak. Tüm İstanbulluların davetli olduğu bayram kutlamalarında 19 Mayıs coşkusu Ataşehir’de muhteşem konserlerle taçlanacak. İlk olarak, Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası, 19 Mayıs kutlamaları için hazırladığı özel bir programla sahne alacak. Ardından da üç ünlü müzik grubu; Rubato, Köfn ve Madrigal Atapark’ı dolduran binlerce genç ile buluşacak. 

Tüm vatandaşları19 Mayıs’ı Ataşehir’de kutlamaya davet eden Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 105 yıl önce Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu önemli günü gelin hep beraber coşkuyla Ataşehir’de kutlayalım. İlk olarak, resmi tören kutlamasını yapacağımız Cumhuriyet Meydanı’na, sonrasında Kayışdağı 80. Yıl Cumhuriyet Parkı’na, ardından da gurur ve sevinçle bayramımızı birbirinden değerli sanatçılarımızla kutlayacağımız Atapark’a 7’de 70’e tüm vatandaşlarımızı bekliyorum” dedi.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ