logo

devletYenikapı’daki 5 milyona yaklaşan vatandaşın tek yürek olduğu “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde konuşan Bahçeli, Türk halkının hainlere dersini verdiğini söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Bahçeli konuşmasında, 15 Temmuz’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, emniyet ve istihbarat kuruluşlarını bombalayıp sivil ve masum vatandaşları katledenlerle 101 yıl önce Çanakkale kıyılarında gelip üzerimize ateş saçanlarla yolcusu FETÖ Örgütünün aynı karanlık yolun yolcusu olduğunu, halkımızın darbe teşebbüsünde teröristlere haddini bildirdiğini söyledi.

TÜRK HALKININ HAİNLERE DERSİNİ VERDİ

Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde ilk konuşan MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli, Türk halkının, oynanan oyunlara rağmen cesaretle dik durarak hainlere dersini verdiğini, teröristlere haddini bildirdiğini ifade ederek, “Türkiye’mizin şahlanışını gururla izliyorum. Mutluyum çünkü millet burada, irade burada, inanç burada. Bükülmez bilek, eğilmez baş, yenilmez milli kudret burada, bu meydandadır. 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü, 627 yıl önce Kosova’da mağlup olanların yeni bir kalkışmasıdır. 620 yıl önce Niğbolu’da ezilenlerin tekrardan başını kaldırmasıdır. 572 yıl önce Varna’da, 563 yıl önce İstanbul’da, 490 yıl önce Mohaç’ta döktükleri kanda boğulduklarını sandıklarımızın yeniden karşı harekatıdır. 15 Temmuz’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, emniyet ve istihbarat kuruluşlarını bombalayıp sivil ve masum vatandaşlarımızı katledenlerle 101 yıl önce Çanakkale kıyılarında gelip üzerimize ateş saçanlar, aynı karanlık yolun yolcusudur” dedi.

TÜRKİYE’NİN İMHA PLANLARI GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Mondros’ta çerçevesi çizilip Sevr’de dayatılan Türkiye’nin imha planlarının, 15 Temmuz’da yeniden gün yüzüne çıkarıldığına dikkat çeken Bahçeli, ‘Su uyur düşman uyumaz’ sözü bir kez daha anlam ve karşılığını buldu. Zalimler, hainler, emperyalizmin maşaları, bu defa Türk askeri kılığına girdiler, milletin silahını yine millete çevirdiler, milletin imkanlarını kullanarak yine millete öldürücü darbe vurmak istediler. Alim ve hoca görünümlü bir terörist, sığındığı Pensilvanya’dan getirdiği beddua seanslarıyla, nefret söylemleriyle, öfke nöbetleriyle cinayet örgütüne Türkiye’ye ‘vur’ emri verdi. İblis’e ruhunu satan bu vaiz, Müslüman görünümlü bu Voyvoda, ihanetle, Türk ve Türkiye düşmanlığıyla doruğa çıktı, fitne ve münafıklıkta rekor kırdı. Haçlı emellerinin taşıyıcılığını yapan FETÖ, Türkiye’nin kalbine nişan aldı” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ