logo

658.Kırkpınar Başpehlivanlığını Ali Gürbüz Kazandı

Edirne’de Saray İçi’nde Er Meydanı’nda düzenlenen 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı, rakibi Orhan Okulu’yu finalde puanla yenen Ali Gürbüz oldu.

İki Antalyalı başpehlivan, tezahüratlar eşliğinde çıktıkları çayırda final öncesi önce yağlandı, ardından da peşrevleriyle seyirciyi selamladı.

Daha önce Kırkpınar’da iki kez birbirlerine rakip olan ve birer galibiyetleri bulunan Hüsnü Patron yönettiği Ali Gürbüz ile Orhan Okulu’nun 40 dakikalık normal sürende yenişememeleri üzerine sonucu Altın Puan uygulaması belirledi.

2015 ve 2018 yıllarının başpehlivanı Orhan Okulu ile 2011 ve 2012 yıllarının başpehlivanı Ali Gürbüz’ün karşılaşması, sporcuların birbirini tartmasıyla başladı.

Güreşin 48. dakikasında rakibi Orhan Okulu’nun dengesini bozarak açık düşürerek puan alan Ali Gürbüz, bu puanla aldığı galibiyetle 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı oldu.

658.Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde dereceye giren güreşçiler:

MİNİK-1:

1- Mehmet Arda Tanır / Muğla

2- Caner Arslan / Tekirdağ

3- Selahattin Can / Balıkesir

3- Arda Kaan Karamıklı / Antalya

MİNİK-2:

1- Güven Can Türkoğlu /Yalova

2- Necip Bülbül /Balıkesir

3- Sefa Yıldırım /Tokat

3- Mehmet Zafer Seçim / Antalya

TEŞVİK-2:

1- Yusuf Kırat / Amasya

2- Muhammet Güngörmüş / Balıkesir

3- Melih Türker / Balıkesir

3- Yusuf Can Akdaş / Balıkesir

TOZKOPARAN:

1- Muhammet Biçen / Antalya

2- Mustafa Şahin / Rize

3- Ali Güleç / Antalya

3- Emre Boz / Antalya

AYAK:

1- Ramazan Yıldız Çilenker / Antalya

2- Ozan Kıl / Muğla

3- Nevzat Kurugan / Samsun

3- Furkan Has / İstanbul

DESTE-1:

1- Ömer Yasir Gökkaya / Antalya

2- Yıldıray Pala / İstanbul

3- Eren Kalkan / Antalya

3- Faruk Bafralı / Sinop

DESTE-2:

1- Emre Ayyıldız / Edirne

2- Sefa Yılmaz / Zonguldak

3- Kemal Yılmazlar / Antalya

3- Erkan Taş / İstanbul

DESTE-3:

1- Serdar Yıldırım / Sakarya

2- Efe Kölebaş / Ordu

3- Emirhan Topal / Ankara

3- Abdülhamit Ak / İstanbul

KÜÇÜK ORTA KÜÇÜK:

1- Osman Kan /Antalya

2- Mustafa Kemal Kıyı / İstanbul

3- Orçun Kumaş / Bursa

3- Alihan Kocabıyık / Antalya

KÜÇÜK ORTA BÜYÜK:

1- Mert Altın / Kocaeli

2- Alpaslan Güçlü / Muğla

3- Yusuf Kaflı / Edirne

3- Yusuf Yıldırım / Antalya

BÜYÜK ORTA:

1- Ali İhsan Batmaz / Antalya

2- Okan Yavaş / Bursa

3- Yaşar Şan / Antalya

3- Serhat Elvan / Ordu

BAŞALTI:

1- Özkan Yılmaz / Ankara

2- Yalçın Üncül / Bursa

3- Menderes Saltık / Manisa

3- Yıldıray Akın / Kocaeli

BAŞ:

1- Ali Gürbüz / Antalya

2- Orhan Okulu / Antalya

3- Hamza Köseoğlu /Erzurum

3- Mehmet Yeşil Yeşil / Antalya

EN İYİ PEŞREV:

1- Gürsel Umut / Edirne

2- Talat Atahan Özcan / Edirne

3- Serkan Makas / Edirne

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
710 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ