logo

ABİM’DE MESLEKİ EĞİTİM KURS KAYITLARI BAŞLIYOR

ABİM’DE MESLEKİ EĞİTİM KURS KAYITLARI BAŞLIYOR

 atasehir_abimVatandaşlara meslek kazandırılarak işsizlikle mücadele için kurulan Ataşehir Belediyesi İstihdam Merkezi’nde (ABİM) mesleki eğitim kurs kayıtları alınmaya başlanıyor.

Firmalara işgücü, iş hayatına atılmak isteyenlere ise meslek edinme imkânı sunan ABİM projesi ile Ataşehir’de yaşayan her vatandaşın bir iş sahibi olması ve kendisini geliştirerek hedeflediği kariyere ulaşması amaçlanıyor.

Bugüne kadar 10 binin üzerinde işsiz vatandaşın özgeçmiş kaydını yapan ABİM projesine, firmalardan da 1758 işgücü talebi geldi. Yapılan görüşmelerde bugüne kadar ABİM projesi sayesinde 170 kişi iş sahibi oldu.

14 Kasım 2016 Pazartesi günü itibarıyla başlayacak; “Dış Ticaret Meslek Elemanı”, “Bankacılık Meslek Elemanı” ve “Lojistik Meslek Elemanı” branşlarında açılacak mesleki eğitim kursları sayesinde bireylerin daha hızlı ve daha iyi şartlarda meslek kazanması hedefleniyor.

abim

İŞKUR ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nun katkılarıyla gerçekleşen bu mesleki kurslara kayıtlar; 1 Kasım 2016 Salı günü Ataşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden, Mustafa Saffet Kültür Merkezi ABİM hizmet masasından ve Neşet Ertaş Kültürevi ABİM’den yaptırılabilir.

9 Kasım Çarşamba günü, İŞKUR ve Adıgüzel MYO yetkilileri eşliğinde eğitimlerin verileceği Ataşehir Belediyesi İstihdam Merkezi Mesleki Eğitim Birimi’nde gerçekleştirilecek mülakatta her bölüm için 25 asıl, 25 yedek toplam 150 kişi seçilecek.

Katılan tüm kursiyerlere kursa geldikleri her gün için İŞKUR tarafından 20 TL ödeme yapılacak ve sağlık primleri SGK’ya yatırılacak. Kurs bitiminde yapılacak sınavlarda başarılı olan kişilere Adıgüzel MYO tarafından sertifika verilecek.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ