logo

‘AFRİKA’NIN YÜREĞİNE SU SERP’ SERGİSİ AÇILDI

kadriye_faik_koparan (0)Kadriye Faik Koparan İlkokulu tarafından yürütülen “Afrika’nın Yüreğine Su Serp” projesi kapsamında açılan su kuyularıyla ilgili “Fotoğraf Sergisi” açıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Öğrenci ve velilerin de katkılarıyla Kadriye Faik Koparan İlkokul Müdürü Yaşar Yumak, okul yönetimi, öğretmenler ve  Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen kampanyada toplanan bağışlarla “Yeryüzü Doktorları Derneği” aracılığıyla  su sıkıntısı çekilen Afrika’da iki tane su kuyusu açılmış, bir kısım Afrikalının suyla buluşması sağlanmıştı. Kampanyada toplanan ve su kuyusu açılışından artan para ile de 14 Afrikalının görme duyusunun kısmen kaybı olarak nitelenebilecek, bir göz hastalığı olan “Katarakt” ameliyatlarının yapılması sağlanmıştı.

kadriye_faik_koparan (3)

Okul girişinde düzenlenen serginin açılış törenine; Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Metin, Atatürk mahallesi Muhtarı Leyla Yeşim Şaylan, Mevlana mahallesi Muhtarı Recep Ali Kantarcı, Kadriye Faik Koparan İlkokul Müdürü Yaşar Yumak ve ilçe Milli Eğitim’e bağlı okul müdürleri,  Kadriye Faik Koparan okul idaresi ile öğretmenlerinin yanı sıra okulun aile birliği temsilcileri ve veliler katıldı.

Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu tarafından yapılan açılış töreni sonrasında “Afrika’nın Yüreğine Su Serp” projesi kapsamında açılan su kuyularını anlatan sergide yer alan fotoğraflar incelendi.

kadriye_faik_koparan (35)

ÇALIŞMAMIZI ÖRNEK TEŞKİL ETSİN

Afrika’da yürütülen sosyal sorumluluk projesini “Yeryüzü Doktorları Derneği” ile aracılığıyla uyguladıklarını ifade eden Okul Müdürü Yaşar Yumak, okul olarak öğrencilerimizle beraber yardımlaşmayı duygu boyutundan çıkarıp eylem boyutuna taşımak istediklerini söyleyerek: “ Bunun için okul aile birliğimizle beraber Afrika’daki susuz kardeşlerimize su götürmek, bu konuda oraya dikkat çekmek için bu projeyi uygulamaya koyduk. Araştırmalarımız sonucunda hem maliyeti düşük hem de kısa sürede yapabilecek olan “Yeryüzü Doktorları Derneği” ile anlaşarak bu faaliyeti gerçekleştirmek istedik. Sonunda iki kuyunun açılması çalışmasını gerçekleştirdik. Bağışlarla aldığımız ve artan paramızla da 14 kişiye katarakt ameliyatı yaptırdık. Bu çalışmamızı örnek teşkil etsin diye fotoğraf haline getirerek sergiledik. Bu projenin fikir babası olan Ufuk Vural hocamıza, projeyi en iyi şekilde yürüten ve sonuçlandıran okul aile birliğimize, maddi desteklerini bizden esirgemeyen velilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

kadriye_faik_koparan (38)

YARDIMLAŞMA, FEDAKARLIK BİLİNCİNİN OLUŞMASINA KATKI

Afrika’da susuzlukla mücadele eden halkın suyla buluşmasını sağlayan projenin bizim ölçeğimizde küçüklüğüne işaret eden Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, projeyi uygulayan ve katkı sunan herkesi kutlayarak; “Arkadaşlarımız El birliği ile bugün dünyanın en çok su sıkıntısı çeken Afrika’da su kuyusu açmak üzere bir çalışma başlattılar. Bunu da başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler. Kendilerini kutluyoruz. Bu proje ile yardımlaşma bilinci ile beraber fedakârlık bilincinin de oluşmasına katkı sağladılar. Kolektif bir çalışma ile çocuklarımızın da burada benimde emeğim var deyip unutamayacakları güzel bir çalışma gerçekleştirmişler” şeklinde konuştu.

kadriye_faik_koparan (7) kadriye_faik_koparan (8) kadriye_faik_koparan (9) kadriye_faik_koparan (40) kadriye_faik_koparan (43) kadriye_faik_koparan (46) kadriye_faik_koparan (51)

Etiketler: » » » » »
Share
1269 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

‘AFRİKA’NIN YÜREĞİNE SU SERP’ SERGİSİ AÇILDI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ‘AFRİKA’NIN YÜREĞİNE SU SERP’ SERGİSİ AÇILDI
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ..
    https://www.itvhaber.com/?p=89931
    #AfrikaNınYüreğineSuSerp #SuKuyusu #KadriyeFaikKoparan #FotoğrafSergisi #Afrika #YeryüzüDoktorları