logo

AK PARTİ’DEN BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ!

Ak-parti-Ataşehir-binali_yildirimAday belirleme gündemi ile toplanan Ak Parti MKYK’sı temayülden çıkan ismin Binali Yıldırım olduğu söylenen Binali Yıldırım’ın Genel Başkan adayı olduğunu açıkladı.

Recep Kenan/itvhaber

AK Parti MKYK (Merkez Karar yürütme Kurulu) 45 dakika süren bir toplantı yaptı. Toplantı sonrasında parti sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı ve 800 kişinin katıldığı temayülden çıkan ismin Binali Yıldırım olduğunu açıkladı.

Edinilen bilgiye göre AK Partililerin yüzde 80’i Binali Yıldırım’ı önerdi. Bekir Bozdağ, Numan Kurtulmuş’a da destek çıktı.

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Genel Başkan adayımız İzmir milletvekilimiz Binali Yıldırım.

Saat 13:00 sıralarında kürsüye gelen Ömer Çelik sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan vurgusu ile başladı. Konuşmasının başında “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” diyen Çelik “Bir tartışmayı bitirmenin vakti gelmiştir. Muhafelet son günlerde Cumhurbaşkanımız ile Ak Parti arasındaki ilişkiyi soruyor. Zat-ı devletleriyle AK Parti kadroları arasında bir milim bile mesafe yoktur. Dün olmamıştır bugün de olmayacaktır” dedi.

Parti sözcüsü Ömer Çelik, Başbakanlık ve AKP Genel Başkanlık görevinden ayrılacağını duyurduğu Ahmet Davutoğlu’na da teşekkür etti ve “Genel Başkan adayımız İzmir milletvekili Binali Yıldırım” dedi.

Tek aday olarak gidilmesi beklenen Ak Parti Genel Kurulunda partinin Genel Başkanı seçilmesi sonrasında Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hükümeti kurma ile görevlendirilmesi ön görülüyor. Ak Parti Genel Başkanı olarak Cumhurbaşkanınca başbakanlığa atanacak olan Binali Yıldırım, hükümet kurma çalışmalarına başlayacak.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1162 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

AK PARTİ’DEN BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ!” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    AK PARTİ’DEN BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ!
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=93378
    #AkParti #MKYK #Temayül #BinaliYıldırım #GenelBaşkan #Aday #ÖmerÇelik #BaşbakanBinaliYıldırım #GenelBaşkanBinaliYıldırım