logo

ANADOLU OYUNLU GÜVERCİN YARIŞMASI BAŞLIYOR!

ANADOLU OYUNLU GÜVERCİN YARIŞMASI BAŞLIYOR!

Ataşehir merkezli düzenlenen ve bu yıl da tekrarlanan Güvercin sevenlerin katıldığı Anadolu Oyun Kuşu Yarışması kayıtları başlıyor. Kayıtlar yarışma komitesine yapılıyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Mustafa Saffet kültür Merkezi olarak planlanan Kupa Töreninin yapılacağı yerin daha sonra açıklanacağını belirten Anadolu Oyun Kuşu Yarışması Organizasyon Komitesi Başkanı Niyazi Yaman törenlere siyasilerin de yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti.

BAŞVURULAR ORGANİZASYON KOMİTESİ’NE

Ödüllerin katılımcıların netleşmesi ile belirleneceği ve başvuruların sürdüğü Anadolu Oyun Kuşu Yarışması kayıtları için başvuruların Niyazi Yaman başkanlığındaki Yarışma Organizasyon Komitesi’ne yapılıyor. Yarışma derecelendirmeleri ve puanlama; Başkan Niyazi Yaman, başkan yardımcıları Şükrü duran, Ali Akgöl, Fatih Yılmaz ve Celal Yıldırım ile üyeler arasından oluşan komite tarafından belirlenen Baş Hakem Adem Sekmen’in başkanlığındaki hakem heyeti tarafından yapılıyor.

BAŞVURULAR ORGANİZASYON KOMİTESİ’NE

Kuşun; yerden kalkışı, oyuna gelişi, atma, iniş, alçalma performansına göre puanlandığı yarışmada, kuşların uçuş saatleri 08:00’dan sonra olarak belirlenmiş.

Kalkıştan sonra 5 dakika görülmeyen, 50 dakikada puan alacak hamle yapmayan ve hakemle tartımaya giren yarışmacıların diskalifiye olduğu yarışmada; yarışmacıların bir kere kullanabilecekleri “yanık” hakları var.

BATTAL İLGEZDİ TÜRKİYE’DE BİR İLKİ YAPTI!

7 yaşından bu yana güvercin beslediğini, kuş sevgisinin bam başka bir sevgi olduğunu kaydeden organizasyon başkanı Niyazi Yaman, Anadolu Yakasına yönelik olarak 2009 yılından bu yana yarışma düzenlediğini, İlk organizasyonlarını Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin desteği ile yaptıklarını ifade ederek; “Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Türkiye’de bir ilki yaparak, Ataşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 2013 yılında 1500 yarışmacının katıldığı Oyunlu Güvercin Yarışması düzenlendi. Daha önce belediyeler güvercincilerin yuvalarını alıyorlardı. Bu yarışma ile birlikte belediyelerin tutumu da değişti. Çeşitli belediyeler güvercin besleyenlere yönelik etkinlikler düzenlemeye başladı. Başkan İlgezdi 2011 – 2012 yarışma dönemi kupa töreninde bizleri gördü, bizim tüm Türkiye mozaiğini kapsayan üye yapımızı gördü. Biz; 81 ilden, her ırktan ve dinden insanları buluşturuyoruz. Yöre dernekleri gibi, değiliz… Biz yarışmada puanlarken hepsiyle yakından çalışıyoruz.

BAŞKAN BATTAL İLGEZDİ VE EKİBİNE TEŞEKKÜR

Yarış dönemi sonunda dereceye girenlere kupalarının verildiği 500 – 600 bazen de bin 500 kişinin katıldığı törenler düzenlediklerini kaydeden Anadolu Oyun Kuşu Yarışması Düzenleme Komitesi Başkanı Niyazi Yaman, düzenlenen yarışma ve törenlerde Ataşehir Belediyesi’nin katkılarının altını çizerek Başkan Battal İlgezdi ve Kültür Müdürü Volkan Aslan’ın da aralarında olduğu ekibine teşekkür etti.

Kayıt için, Baş Hakem Adem Sekmen Tel: 0505 909 2930

Uçuş ve Yarışma bilgisi için, Başkan Niyazi Yaman GSM: 0507 341 57 64

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ