logo

ANADOLU YAKASI ERZİNCANLILAR DERNEĞİ’NDEN ANLAMLI DESTEK

ayeder_egitim_destekBaşkanlığını Gürsel SARIMADEN’in yapmış olduğu 2009 yılında İstanbul’da kurulan Anadolu Yakası Erzincanlılar Derneği bu yıl da eğitim odaklı projelerine bir yenisini ekledi.

Dernek yönetim kurulu, yeni eğitim-öğretim yılı başlangıcı ve Kurban Bayramı nedeniyle Erzincan’ın 6 ilçesinde toplam 24 köy okulunu bir bir ziyaret ederek, ilköğretim öğrencilerine kırtasiye malzemeleri ve çanta hediye etti. Anadolu Yakası Erzincanlılar Derneği tarafından düzenlenen bu yardım kampanyası Erzincan’da ve İstanbul’da büyük yankı uyandırdı.

Bu anlamlı ziyaret ile 350 minik yüreği sevindiren dernek yönetim kurulu üyeleri, gelecek yıl yardım edecekleri öğrenci sayısını arttırarak eğitime ve çocuklara yönelik projelerinin devamını sağlamayı arzu ettiklerini ifade ettiler.

İstanbul’dan gelerek dağıtımın yapılmasında katkı sağlayan yönetim kurulu üyelerinden Öznur TALAY, Hasibe GÜR, Kenan ORAL ve İlknur COŞKUN’a okul ziyaretlerinde Erzincan Vali Yardımcısı Fatih Kaya, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN, İlçe Kaymakamları ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri eşlik etti.

Geçtiğimiz yıl Erzincan’ın Çağlayan beldesinde yer alan okulun kütüphanesini genişletmek amacıyla yaklaşık 9.000 Adet kitap desteğinde bulunan derneğe eğitime katkılarında dolayı teşekkür eden Vali Yardımcısı Fatih Kaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN, derneğin eğitim amaçlı yapacağı tüm projelerine de bundan böyle destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Her yıl Şubat ayında gerçekleştirdikleri Geleneksel Erzincanlılar Şöleni’ni ise gelecek yıl 22 Şubat 2015 tarihinde İstanbul – Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapacaklarını duyuran dernek üyeleri tüm Erzincanlılar ile bu şölende buluşmayı arzu ettiklerini belirttiler.

HABER: HASİBE GÜR

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
1242 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ