logo

Ankara BB Başkanı Mansur Yavaş’a ‘2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü’

Ankara BB Başkanı Mansur Yavaş’a ‘2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü’

21 ülkeden 32 belediye başkanının aday olduğu Belediye Başkanları Vakfı organizasyonunda Ankara BB Başkanı Mansur Yavaş, ‘2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü’ aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü” aldı.

City Mayors Foundation” (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından düzenlenen World Mayor’da şeffaf yönetim uygulamaları ve herkese eşit hizmet anlayışıyla yaptığı çalışmalar nedeniyle 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü finalistleri arasında gösterilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 18 başkent belediye başkanı arasından birinci olarak “2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü”nü aldı.

BAŞKAN MANSUR YAVAŞ’TAN İLK AÇIKLAMA

 Vakfın açıklamasında Yavaş’ın halkın güvenini ve şeffaflığı önceleyen bir yönetim anlayışı sergilediği belirtilirken Başkan Mansur Yavaş, “Bu başarı Mansur Yavaş’a ait değil, 6 milyon Ankaralının. Sizlerin adına bu ödülü alacağım” açıklamasında bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü’ne layık görüldü. ‘Dünya Belediye Başkanı Ödülü’ ise Rotterdam ve Grigny belediye başkanlarına verildi.

HALKIN GÜVENİNİ ESAS ALAN ŞEFFAF BİR LİDERLİK

Belediye Başkanları Vakfı tarafından düzenlenen ‘2021 Dünya Belediye Başkanı’ organizasyonu ödülleri sahiplerini buldu. 21 ülkeden seçilen 32 belediye başkanının aday olduğu organizasyonda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü’nü kazandı. Ödülün, ‘Avrupa ve Asya’nın büyük başkentlerine eşit bir metropol inşa etme çabası ve vizyonu nedeniyle’ verildiği kaydedildi. Ödül açıklamasında, Yavaş’ın ‘halkın güvenini esas alan şeffaf bir liderlik tarzı benimsediği’ ifade edildi. Yavaş’ın yolsuzluğa karşı mücadele ettiği kaydedilirken, toplumun yoksul ve savunmasız kesimini desteklediği vurgulandı.

Sosyal medyadan bir ileti paylaşan Yavaş, “2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü’nü kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Size hizmet etme fırsatını bana sunduğunuz için teşekkür ediyorum.” dedi.

‘Dünya Belediye Başkanı Ödülü’ ise iki kent belediyesine verildi. Hollanda’nın Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb ile Fransa’nın Grigny Belediye Başkanı Philippe Rio ödülü beraber kazandı. Rotterdam Belediye Başkanı Aboutaleb’e ‘kökenleri ve geçmişleri ne olursa olsun herkese Rotterdamlı gibi davranma’ vaadi nedeniyle ödül verildiği belirtildi.

Suriye Rakka Belediye Başkanı Leyla Mustafa ise ‘IŞİD sonrası yeniden yapılanma çalışmaları ‘nedeniyle ‘Jüri Ödülü’ kazandı. Almanya’nın Mannheim Belediye Başkanı Peter Kurz, ‘Dünya Belediye Başkanı Uluslararası Ödülü’ne, Portekiz’den Braga Belediye Başkanı Ricardo Rio da, ‘Belediye Sürdürülebilirlik Ödülü’ne layık görüldü.

itvhaber

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ