logo

ATAŞEHİR BELEDİYESİ 23 NİSAN BAŞKANI AZRA ECE

atasehir_23_nisan_azra (0)Ataşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Halil Atamavcı İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Azra Ece Öztürk oturdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklar yurt genelinde birer gün boyunca yöneticilerinin koltuklarına oturuyorlar.

Ataşehir Belediyesi 23 Nisan için Çocuk Başkanları ağırladı

Ataşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna bu yıl Halil Atamavcı İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Azra Ece Öztürk oturdu.

atasehir_23_nisan_azra (6)

Ataşehir’in bir günlük başkanı Azra Ece Öztürk yaptığı konuşmada; Öncelikle bu makamın asıl sahibi, Ataşehir halkına güzel hizmetlerde bulunan Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’ye bu makama oturma fırsatını bana verdiği için çok teşekkür ederim. Şu an içimde büyük bir mutluluk ve gurur taşıyorum. Çünkü Ataşehir ilçesindeki ve özellikle de okulum olan Halil Atamavcı İlkokulu’ndaki arkadaşlarımı temsil ediyorum. Temsil ettiğim tüm çocuklar adına bu kutlu günü bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’e çok teşekkür ediyor, izinden ayrılmayacağımızı belirterek saygı ve özlemle anıyorum. Sevginin gücüyle tüm sorunların aşılacağını, dünyada barış ve dostluğun hakim olacağına inanıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, güzel ülkemin güzel çocuklarına ve tüm dünya çocuklarına kutlu olsun” dedi.

atasehir_23_nisan_azra (20)

Ataşehir’in Çocuk Belediye Başkanı Azra Ece Öztürk’ün, ilk isteği sokak çocuklarının da katılacağı coşkulu ve eğlenceli 23 Nisan aktiviteleri yapılması oldu. Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları İlhami Yılmaz ve Sadık Kayhan’a Ataşehir’deki park ve yeşil alan sayısının artırılması, hayvanlar için parklardaki su kabı sayısının çoğaltılması, okullardaki eksikliklerin hızla giderilmesi talimatlarını verdi.

atasehir_23_nisan_azra (11)

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Yılmaz yaptığı değerlendirmede, “Azra beni hem kendi geleceği hem de ülkemizin geleceği açısından umutlandırdı. Cumhuriyetin temellerinin yok edilmesi için her türlü çabanın gösterildiği şu dönemde, çocuklarımız bizi umutlandırıyor” dedi.

IMG_3242

Gün boyunca birçok çocuğu ağırlayan Ataşehir Belediyesi’nde Ataşehirli minik çocuklar zabıta kıyafetleri giyerek Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi başta olmak üzere Başkan Yardımcılarını ve müdürlükleri ziyaret etti.

IMG_3190

Daha sonra Ataşehir’in kardeş kenti Almanya Monheim’dan 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri için Ataşehir’e gelen 15 Alman öğrenci de Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret etti.

Ataşehir Belediyesi’ni ziyaret eden bir diğer okul Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 4. sınıf öğrencileri de, Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal’ın koltuklarına oturdular.

Öğrencilere, Belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler verilirken, öğrenciler de merak etikleri soruları sordular.

atasehir_23_nisan_azra (23) Başkan ilgezdi, cocuklara cikolata yedirdi IMG_3254 IMG_3271

Etiketler: » » » » » » »
Share
1491 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR BELEDİYESİ 23 NİSAN BAŞKANI AZRA ECE” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİR BELEDİYESİ 23 NİSAN BAŞKANI AZRA ECE
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=91037
    #AtaşehirBelediyeBaşkanlığı #23Nisan #ÇocukBaşkan #UlusalEgemenlik #ÇocukBayramı #HalilAtamavcıİlkokulu #AzraEceÖztürk #23NisanBaşkanı #Battalİlgezdi