logo

ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, haber siteleri ve bazı televizyon programlarında Ataşehir Belediyesi ile ilgili asılsız olduğunu ifade ettiği haberler ile ilgili açıklama yaptı.

“Son günlerde bazı haber siteleri ve yine bazı televizyon programlarında Belediyemiz hakkında gerçek dışı beyanlar ve suçlamalar yer almaktadır” denilen açıklamada, “Gazetecilik ilkelerinin hiçe sayılarak konunun muhataplarından bilgi alınmadan kaleme alınan haberler gerçek dışıdır” denilerek; “Belediyemiz bünyesindeki personelimiz, Adalet Yürüyüşü olarak bilinen yürüyüşe asla götürülmemiştir” ifadelerine yer veriliyor.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından yapılan açıklamada, “Belediyemiz bünyesindeki personelimizden Maltepe Cezaevi’nde bulunan CHP Milletvekili Sn. Enis Berberoğlu’na destek amacıyla giden olmuşsa bile kendi istekleriyle bu gerçekleşmiştir” deniliyor.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından asılsız olduğu iddia edilen haberlerle ilgili açıklamada şu ifadeler yer alıyor:
“Belediyemiz personel servislerinin geçici olarak durdurulmasının “Ataşehir Belediyesi’nde ‘Adalet’ cezası” başlığıyla verilmesi de yine gerçeğin çarpıtılmasıdır. Uygulamamızın “geçici” olduğu zaten duyurularımızda yer almaktadır.  Tasarruf tedbirleri kapsamında ilgili başkan yardımcılarım ve müdürlüklerimiz bir dizi toplantı ve çalışma sonunda yeni bir yapılanma gerçekleştirerek önlemlerini almış, personel servisleri de 23 Haziran Cuma 17.00 itibariyle yeniden başlamıştır.

Çıkan haberlerde kullanılan dilin yasalar ışığında suç kapsamında olduğunu hatırlatır kamuoyunu bilgilendiririz. “

Battal İLGEZDİ Ataşehir Belediye Başkanı

NE OLMUŞTU?

Çeşitli yayın organlarında “CHP’li belediyeden işçilere zulüm!” başlığıyla yayımlanan haberde, “Ataşehir Belediyesi’nin, “Sözde Adalet Yürüyüşü” eylemine işçileri zorla götürdüğü ortaya çıktı” iddiası gündeme getirilmişti.

Haberde; “Geçtiğimiz günlerde Ataşehir Belediyesi çalışanları akşam mesai sonrası evlerine gitmek üzere, her zamanki gibi servis araçlarına bindiler. Baskı bundan sonra başladı. Çalışanlar servislerin kendilerini evlerine bırakacaklarını düşünürken, CHP tutuklu Milletvekili  Enis Berberoğlu’na destek için Maltepe cezaevine götürülecekleri bilgisini aldılar. Çalışanlar bu duruma tepki gösterdiler” ifadelerine yer verilerek şu iddialar ortaya atılmıştı;

“Maltepe Ceza Evine sözde adalet eylemine gitmeyeceklerini söylemeleri ve bu konuda kararlı olduklarını ifade edince; Belediye Başkanının kesin talimatı olduğu, bundan sonra mesai sonrası Maltepe Cezaevine gidileceği söylendi.

Çalışanlar yine de gitmemekte kararlı olunca, servisler çalışanları servisten indirerek evlerine de bırakmadılar.

Belediye çalışanlarından alınan bilgiye göre, son bir haftadır, çalışanlar bu haksız ve baskıcı uygulama dolayısıyla evlerine, kendi imkanları ile gidip geliyorlar.”

Etiketler: » » » » » » »
Share
3312 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI
    https://www.itvhaber.com/atasehir-belediyesinden-basin-aciklamasi.html#.WU1sgUgE_Dc.twitter
    #Ataşehir #BelediyeBaşkanı #Battalİlgezdi #HaberSitesi #TelevizyonProgramı #AtaşehirBelediyesi #HaberAçıklaması #itvhaber